Marek Suski na uroczystości odsłonięcia tablicy ku pamięci obrońców Pragi z czasu insurekcji

Marek Suski wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej poległych obrońców Pragi z czasu insurekcji kościuszkowskiej. Poseł PiS odczytał list Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Tablica pamiątkowa poświęcona żołnierzom Korpusu Wielkiego Księstwa Litewskiego wojsk Rzeczypospolitej Obojga Narodów, którzy polegli w obronie Warszawy w walce z wojskiem rosyjskim 4 listopada 1794 roku znajduje się na ścianie kościoła Matki Bożej Loretańskiej.

Podczas uroczystości poseł Marek Suski odczytał list Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która podziękowała inicjatorom tablicy upamiętniającej ostatnie zbrojne starcie insurekcji kościuszkowskiej. Marszałek Sejmu ma nadzieję, że tablica przyczyni się do upowszechnienia wiedzy o zaangażowaniu oraz braterstwie Polaków i Litwinów.

Marek Suski i Paweł Jabłoński obecni na uroczystości w Warszawie

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński podkreślił, że Polacy i Litwini pozostali partnerami i współpracują na rzecz bezpieczeństwa. Powiedział, że dziś także Polska i Litwa mierzą się z niebezpieczeństwami nadchodzącymi z tego samego kierunku.

Odsłonięcie tablicy poprzedziła msza święta w intencji poległych.

Zobacz wideo Reportaż z granicy z Białorusią. To trzeba zobaczyć
Więcej o: