W weekend prace modernizacyjne na Ursynowie. Zamkniętych będzie 6 stacji metra

Na weekend 16-17 października zostały zaplanowane prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Nastąpi zmiana w organizacji ruchu - pociągi będą jeździły na skróconej trasie. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą linię autobusową.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Upał zamienia miasto w piekło. Test z kamerą termowizyjną

Podstacje ursynowskiego odcinka pierwszej linii metra powstały na przełomie lat 80. i 90. XX w. Wymagają modernizacji, dlatego na najbliższy weekend został zaplanowany remont podstacji trakcyjno-energetycznej na stacji Ursynów. Prace potrwają od początku kursowania w sobotę do końca kursowania w niedzielę.

Prace modernizacyjne na Ursynowie. Utrudnienia w ruchu

Pociągi będą jeździły tylko pomiędzy stacjami Młociny i Wilanowska. W sobotę, 16 października będzie obowiązywał sobotni rozkład, wraz z kursami nocnymi a w niedzielę, 17 października - świąteczny, bez kursów nocnych.

Na ursynowskim odcinku metra pasażerów przewiozą autobusy zastępcze linii ZM1, które pojadą trasą: METRO KABATY - al. Harcerzy Rzeczypospolitej - Rolna - al. Wilanowska - Puławska - METRO WILANOWSKA. Inaczej pojadą autobusy linii 710, 724 i 742. Nie zakończą kursów na pętli Os. Kabaty, tylko dojadą do pętli Metro Wilanowska, ulicami: Wąwozowa - al. Komisji Edukacji Narodowej - al. Harcerzy Rzeczypospolitej - Rolna - al. Wilanowska - METRO WILANOWSKA.

Zobacz wideo "Boję się, że jak skoszą kukurydzę, to tam będą martwi ludzie". Nasz reportaż z pogranicza

Budowa III linii metra - pierwszych sześć stacji ma być gotowych do 2028 roku

Prezydent miasta Rafał Trzaskowski w marcu podjął decyzję o budowie nowej linii metra. To kolejna część projektu "Nowe Otwarcie", który ma pokazać wizję Warszawy polityka. III linia zaplanowana jest z myślą o 180 tysiącach osób mieszkających na Pradze-Południe. Metro zapewni sprawną obsługę komunikacyjną dużych osiedli - Gocławia, Grochowa i Kamionka. Szacuje się, że z pierwszego odcinka III linii w ciągu doby korzystać ma ponad 315 tys. pasażerów - w porannych godzinach szczytu to ponad 26 tys. osób.

Więcej o: