Warszawa. Konflikt ratowników z dyrekcją. "Około 100 wypowiedzeń leży na stole pana dyrektora"

Wciąż nie ma porozumienia między ratownikami medycznymi i ich dyrekcją w Warszawie. - Do porozumienia nie doszło. Dyrekcja proponuje nam tak naprawdę te minimalne stawki - mówią ratownicy.
Zobacz wideo Koniec publicznej opieki zdrowotnej? "Idziemy w tym kierunku"

Spór między ratownikami medycznymi a dyrektorem stołecznego Meditransu wciąż trwa. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia zorganizowało pilne spotkanie w tej sprawie. Resort twierdzi, że zgodnie z wrześniowym porozumieniem środki dla ratowników zostały przekazane. Dyrektor warszawskiej stacji pogotowia oświadczył jednak, że jest inaczej.

Śmigłowiec Black HawkWilanów. Policyjny helikopter krążył nad blokami. Poszukiwał zaginionego

"Około 100 wypowiedzeń leży na stole pana dyrektora"

W czwartek odbyły się kolejne rozmowy między protestującymi medykami i Ministerstwem Zdrowia, które zakończyły się fiaskiem. Nie wiadomo więc, kiedy i czy w ogóle dodatkowe pieniądze trafią do ratowników. - Do porozumienia nie doszło. Dyrekcja proponuje nam tak naprawdę te minimalne stawki - powiedział w rozmowie z TVN24 Damian Stachowiak, ratownik medyczny, który uczestniczył w rozmowach z Bielskim. - Koszty życia w Warszawie są dużo wyższe niż w innych miastach, My mamy również największe obłożenie wyjazdami w całym kraju - podkreślał z kolei inny ratownik stołecznego pogotowia, Michał Gościński.

Sytuacja jest poważna, bo ratownicy nie chcą pracować w warszawskim pogotowiu. Wiele karetek nie wyjeżdża z powodu braku obsady. Do pacjentów coraz częściej musi wylatywać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. -  Na tę chwilę około 100 wypowiedzeń leży na stole pana dyrektora. Karetki będą stały puste, mało tego - one nie będą stały puste, bo ratownicy strajkują, one będą stały puste, bo tych ratowników już nie będzie - powiedział w rozmowie z TVN24 Gościński.

Na piątek zaplanowano kolejne spotkanie.

Tunel pod UrsynowemWarszawa. Strażacy odmówili odbioru tunelu pod Ursynowem. Nie zadziałała wentylacja

Więcej o: