Warszawa. Most Poniatowskiego i pierwsze godziny pracy fotoradarów. Odnotowano ponad 330 wykroczeń

We wtorek na moście Poniatowskiego w Warszawie uruchomione zostały radary. Tylko w ciągu kilku pierwszych godzin zarejestrowano ponad 330 wykroczeń. Zgodnie z założeniami, urządzenia mają poprawić bezpieczeństwo na moście.

Fotoradary na moście Poniatowskiego zostały zintegrowane z systemem centralnym CANARD. "Od piątku, w ramach prowadzonych testów, sprawdzano m.in. czy urządzenia prawidłowo wykonują pomiary" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Zobacz wideo Odcinkowy pomiar prędkości - skuteczna broń w walce z kierowcami, którzy przekraczają prędkość

Warszawa. Ponad 330 naruszeń po kilku godzinach od uruchomienia fotoradarów na moście Poniatowskiego 

GITD poinformowało, że we wtorek (14 września) w godzinach popołudniowych, trzy fotoradary znajdujące się na warszawskim moście zostały przełączone w tryb rejestracji naruszeń. Jak się okazało, tylko w ciągu pierwszych godzin pracy zarejestrowały ponad 330 naruszeń. Zdjęcia zarejestrowanych naruszeń będą trafiać do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym i będą dowodem w postępowaniach w sprawach wykroczeń drogowych. 

Fotoradary zostały kupione przez warszawski ratusz za około 1,8 mln zł. Urządzenia pracują całą dobę i mają poprawić bezpieczeństwo na moście. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie - "w ciągu ostatnich kilku lat doszło tam do około trzydziestu wypadków, w wyniku których zginęły trzy osoby". W większości zdarzenia były spowodowane nadmierną prędkością. 

Zdjęcie ilustracyjne Warszawa. 29-latek krzyczał, że ziemię opanowali kosmici

Fotoradary "straszyły" na moście Poniatowskiego już w czerwcu

"Na moście Poniatowskiego działa sześć fotoradarów. Są bardzo skuteczne, co udowodniły nasze pomiary przeprowadzone w czerwcu. Wtedy urządzenia jeszcze nawet nie działały, 'straszyły' samym wyglądem, a i tak liczba kierowców przekraczających prędkość spadła o połowę w porównaniu do pomiarów z 2018 r." - informuje warszawski Zarząd Dróg Miejskich. I dodaje, że "liczba kierowców przekraczających prędkość o ponad 50 km/h, czyli takich, którzy powinni stracić prawo jazdy, spadła 20-krotnie".

Most Poniatowskiego. Po pierwszych godzinach pracy fotoradarów odnotowano ponad 330 wykroczeńMost Poniatowskiego. Po pierwszych godzinach pracy fotoradarów odnotowano ponad 330 wykroczeń Fot. zdm.waw.pl

Nowolipki. Mieszkańcy przygotowali wizualizację przyszłej inwestycji Niecałe cztery metry od bloku ma powstać kolejny budynek. "Architektoniczne bezprawie"

Więcej o: