Platforma VOD Warszawa uruchomiona. W ofercie filmy, koncerty i wystawy

Ruszyła platforma VOD Warszawa. W zasobach tego "repozytorium warszawskiej kultury" znajdziemy m.in. filmy, koncerty i podcasty. Pierwsze wydarzenie online już za nieco ponad tydzień: 12 września serwis będzie transmitował festiwal Freekwencja.

"Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim - ich publiczności. Jej idea powstała podczas spotkań grupy cyfrowej i jest wynikiem wspólnej pracy wielu osób z warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń oraz zespołu Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy" - czytamy na stronie serwisu.

Zobacz wideo Inspiracja czy ciężka praca, czyli skąd biorą się najlepsze pomysły. Wywiad z Krzysztofem Zalewskim [Popkultura Extra]

W ofercie stołecznego VOD, pod adresem VOD.warszawa.pl, znajdą się filmy, koncerty, spektakle teatralne, wystawy, podcasty, debaty z gośćmi z różnych organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych. "Od października będzie czekać na Was szeroka oferta bezpłatnej i płatnej oferty kulturalnej. Z czasem strona zostanie repozytorium warszawskiej kultury, gdzie będzie można obejrzeć wydarzenia, które zeszły już z afisza" - przekazał w środę Artur Jóźwik, dyrektor warszawskiego Biura Kultury.

Na stronie użytkownicy mogą już zakładać konta, przeglądać zapowiedzi jesiennego repertuaru oferowanego przez warszawską kulturę oraz dodawać do listy ulubionych pierwsze materiały. Będą one dostępne do obejrzenia od premierowego wieczoru - 12 września - który rozpocznie się koncertem Festiwal Freekwencja - poinformował serwis.

Budowa platformy została sfinansowana przez m.st. Warszawa i zrealizowana przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Festiwal Freekwencja obejrzymy w VOD Warszawa

Pierwszym wydarzeniem dostępnym na platformie VOD Warszawa będzie festiwal muzyczny Freekwencja, w którym wystąpią: Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Organek, Krzysztof Zalewski, Ralph Kaminski, Sorry Boys, Kasia Lins, Baranovski, Pezet i Mrozu. Transmisja z imprezy rozpocznie się 12 września o godz. 19. Wydarzenie jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział, wystarczy założyć konto użytkownika na VOD Warszawa.

Więcej o: