Burmistrz Bielan pokazuje mieszkania dla rodzin z Afganistanu. "Dotrzymujemy słowa"

Pięć mieszkań z przeznaczeniem dla afgańskich rodzin współpracujących z Polskim Kontyngentem Wojskowym zostanie przekazanych do dyspozycji Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie - informuje burmistrz Bielan.

O przekazaniu mieszkań dla ewakuowanych Afgańczyków burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk poinformował za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook. Jak dodał, Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie zajmie się stroną formalną inicjatywy. "Bielany dotrzymują słowa. (...) podtrzymujemy deklarację o pomocy w objęciu rodzin wsparciem prawnym i psychologicznym. Wyraziliśmy również naszą gotowość do wspierania Centrum, w zakresie zasobów lokalowych, w niesieniu pomocy rodzinom z terenu Warszawy" - napisał Grzegorz Pietruczuk. "Bardzo dziękuję mieszkańcom za słowa wsparcia i deklarowaną pomoc rodzinom naszych afgańskich sojuszników" - dodał.

Zobacz wideo Ambasador Afganistanu dziękuje Polsce za pomoc przy ewakuacji

Koniec ewakuacji z Afganistanu

W czwartek zakończyła się akcja ewakuacyjna z Afganistanu. Dziś jest ten czas, w którym musimy zakończyć tę akcję. Do Polski ściągnęliśmy 937 osób z Afganistanu, w tym ok. 300 kobiet i 300 dzieci. Oczywiście tutaj też zapewnimy im pomoc - mówił wtedy premier Morawiecki.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował z kolei, że udało się ewakuować absolutną większość polskich współpracowników, do których udało się dotrzeć. - Do Polski czasowo trafi około 500 współpracowników NATO, którzy później trafią do państw docelowych. Ponadto do Polski trafi 45 afgańskich współpracowników Unii Europejskiej - dodał.

Więcej o: