Mazowieckie. 45-latek zginął na budowie drogi. Został przejechany przez walec

Na budowie drogi S7 na trasie Żurominek-Dunak pod Mławą (woj. mazowieckie) doszło w środę do tragedii. 45-letni pracownik zginął na miejscu po tym, jak przejechał go walec. Prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek. Prokuratura Rejonowa w Mławie wszczęła postępowanie w sprawie.

"Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj [11 sierpnia - red.], po godz. 14, w rejonie budowanego ronda na odcinku Żurominek-Dunaj (droga S7, w pobliżu Mławy, woj. mazowieckie). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na 45-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego, pracującego przy budowie drogi, najechał walec drogowy" - informowała asp. szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. 

Zobacz wideo Bydgoska policja obserwowała zachowania kierowców z drona. Takie wykroczenia zostały zarejestrowane

Mazowieckie. 45-latek zmarł na miejscu zdarzenia 

Zgodnie z informacjami policji 41-letni mężczyzna, który kierował walcem (mieszkaniec powiatu mińskiego), wykonywał manewr cofania, gdy najechał na 45-latka. Kierowca był trzeźwy w momencie zdarzenia. Potrąconego pracownika budowy nie udało się uratować, zmarł na miejscu wypadku

Na miejsce skierowano policję oraz straż pożarną z Mławy i Wyszyn Kościelnych. Śledztwem zajmie się prokuratura w Mławie, która zabezpieczyła ciało na potrzeby przeprowadzenia sekcji zwłok. Funkcjonariusze pracują nad szczegółowym ustaleniem okoliczności przyczyn zdarzenia. Wstępnie zakwalifikowano je jako nieszczęśliwy wypadek. 

Prokuratura Rejonowa w Mławie ustala, czy to nieszczęśliwy wypadek 

Portal naszamlawa.pl skontaktował się z Prokuraturą Rejonową w Mławie, która prowadzi postępowanie w sprawie śmierci 45-latka. - Na podstawie wstępnych oględzin z miejsca zdarzenia - akta jeszcze nie wpłynęły do prokuratury - mogę dodać, że wszystko wskazuje na to, iż doszło do nieszczęśliwego wypadku ze skutkiem śmiertelnym - przekazał prokurator Kamil Rytelewski. 

- Więcej będziemy wiedzieć po uzyskaniu opinii biegłych lekarzy sądowych - dodał. Prokuratura prowadzi postępowanie na podstawie art. 220 KK w związku z art. 155 KK, czyli narażenia życia albo zdrowia pracownika i nieumyślnego spowodowania śmierci - podaje "Codziennik Mławski"

Więcej o: