Warszawa. Trzy stacje metra na Woli zostaną zamknięte. Utrudnienia potrwają 11 dni

Na czas prowadzenia robót przez 11 dni niedostępne będą trzy stacje metra w Warszawie. Od poniedziałku 16 sierpnia zamknięte zostaną następujące stacje: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Aby uniknąć utrudnień, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą linię autobusową.

Kolejny etap robót na odcinkach metra zaplanowano na 16-27 sierpnia. Ma to związek z rozbudową II linii podziemnej kolejki na Bemowie.

Zobacz wideo Godziny szczytu, Białołęka - "Mordor". Lepiej rowerem, autem czy komunikacją? Sprawdziliśmy

Zmiany w komunikacji. Trzy stacje metra w Warszawie zostaną zamknięte

W związku z zakresem prowadzonych robót z użytkowania wyłączone zostaną trzy stacje II linii metra: "Księcia Janusza", "Młynów" i "Płocka". Roboty te pozwolą na usunięcie wad i usterek nawierzchni posadzek peronowych. Roboty wykonywane będą w ramach obowiązującej rękojmi - podaje Metro.waw.pl.

Między 16 a 27 sierpnia ruch pociągów na tej linii będzie odbywać się w skróconej pętli: Rondo Daszyńskiego - Trocka - Rondo Daszyńskiego. "Jednocześnie zachowana zostanie dotychczasowa częstotliwość kursowania pociągów" - czytamy na stronie warszawskiego metra.

Pasażerowie pojadą autobusami linii zastępczej ZM2, które będą kursować  na trasie: Rondo Daszyńskiego - Prosta - M. Kasprzaka - Płocka - Górczewska - Os. Górczewska. W godzinach szczytu pomiędzy stacjami metra "Rondo Daszyńskiego" a "Księcia Janusza" pojawią się również dodatkowe autobusy linii ZM2.

III linia metra w Warszawie. Wybrano wykonawcę

Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg na prace przedprojektowe dla I odcinka III linii metra Stadion - Gocław. Zlecenie trafi do doświadczonego wykonawcy - firmy ILF Consulting Engineers Polska, która w ostatnich latach zajmuje się dużą częścią dokumentacji projektowych dla metra. Firma ta złożyła najtańszą ofertę - czytamy na stronie transport-publiczny.pl.

Jak czytamy na stronie metra warszawskiego, przyspieszenie budowy II linii metra to jedna ze 100 inicjatyw prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Ma ona podnieść efektywność transportu w Warszawie oraz ułatwić mieszkańcom i turystom przemieszczanie się w granicach miasta.

Więcej o: