Nowy most na Południowej Obwodnicy Warszawy już do remontu. Utrudnienia w ruchu do końca tygodnia

Po siedmiu miesiącach od otwarcia mostu na Południowej Obwodnicy Warszawy wykonawca musi wprowadzić poprawki: zerwany zostanie asfalt, a potem nałożona nowa nawierzchnia. Prace mają potrwać do końca tygodnia. Do tego czasu kierowcom pozostanie jeden pas ruchu. Obowiązywać będzie też ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Most na S2 - nazwany niedawno mostem królowej Anny Jagiellonki - został oddany do użytku w grudniu 2020 roku, a już konieczna jest jego naprawa. Późnym wieczorem w poniedziałek 2 sierpnia rozpoczęło się wdrażanie czasowej organizacji ruchu, w związku z czym zwężona została południowa jezdnia mostu w kierunku Siedlec, na odcinku pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Wał Miedzeszyński.

Zobacz wideo Godzina "W" na Wiśle. Źródło: WTP Warszawa

Prace remontowe prowadzone są w ramach gwarancji. Jak tłumaczy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca "będzie frezował nawierzchnię na około 850-metrowym odcinku ciągu głównego, na szerokości jednego pasa ruchu, a następnie ułoży nową warstwę ścieralną nawierzchni i wykona oznakowanie poziome".

Zdjęcie ilustracyjneW Warszawie pojawiły się pierwsze zniczodzielnie

- Jakość realizowanych inwestycji jest dla nas jednym z priorytetów. GDDKiA prowadzi badania kontrolne zarówno na etapie prowadzenia robót, jak i w całym okresie gwarancyjnym oraz użytkowania. Na podstawie uzyskanych wyników badań przeprowadzonych w okresie gwarancyjnym, podjęta została decyzja o wymianie warstwy ścieralnej na jednym z pasów ruchu - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA.

Zaatakował kierowcę bmw maczetą, bo ten miał za późno zmienić pas jezdniZaatakował kierowcę, bo ten miał za późno zmienić pas. Groził mu maczetą i zniszczył auto

Remont mostu POW. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu

Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu. "Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu w kierunku Siedlec oraz jeden pas do zjazdu z S2 na ul. Wał Miedzeszyński. Będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h" - czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zgodnie z zapewnieniami drogowców, prace powinny zakończyć się do niedzieli 8 sierpnia.

Wykonawcami mierzącego 6,5 km odcinka POW pomiędzy węzłami Przyczółkowa a Wał Miedzeszyński, na którym znajduje się most Anny Jagiellonki, są firmy Gulermak i PBDiM. Wartość kontraktu wynosi 757,6 mln zł.

Szpital PołudniowySąd administracyjny zdecydował ws. Szpitala Południowego

Więcej o: