Nowy most na Południowej Obwodnicy Warszawy już do remontu. Utrudnienia w ruchu do końca tygodnia

Po siedmiu miesiącach od otwarcia mostu na Południowej Obwodnicy Warszawy wykonawca musi wprowadzić poprawki: zerwany zostanie asfalt, a potem nałożona nowa nawierzchnia. Prace mają potrwać do końca tygodnia. Do tego czasu kierowcom pozostanie jeden pas ruchu. Obowiązywać będzie też ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Most na S2 - nazwany niedawno mostem królowej Anny Jagiellonki - został oddany do użytku w grudniu 2020 roku, a już konieczna jest jego naprawa. Późnym wieczorem w poniedziałek 2 sierpnia rozpoczęło się wdrażanie czasowej organizacji ruchu, w związku z czym zwężona została południowa jezdnia mostu w kierunku Siedlec, na odcinku pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Wał Miedzeszyński.

Zobacz wideo Godzina "W" na Wiśle. Źródło: WTP Warszawa

Prace remontowe prowadzone są w ramach gwarancji. Jak tłumaczy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca "będzie frezował nawierzchnię na około 850-metrowym odcinku ciągu głównego, na szerokości jednego pasa ruchu, a następnie ułoży nową warstwę ścieralną nawierzchni i wykona oznakowanie poziome".

- Jakość realizowanych inwestycji jest dla nas jednym z priorytetów. GDDKiA prowadzi badania kontrolne zarówno na etapie prowadzenia robót, jak i w całym okresie gwarancyjnym oraz użytkowania. Na podstawie uzyskanych wyników badań przeprowadzonych w okresie gwarancyjnym, podjęta została decyzja o wymianie warstwy ścieralnej na jednym z pasów ruchu - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA.

Remont mostu POW. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu

Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu. "Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu w kierunku Siedlec oraz jeden pas do zjazdu z S2 na ul. Wał Miedzeszyński. Będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h" - czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zgodnie z zapewnieniami drogowców, prace powinny zakończyć się do niedzieli 8 sierpnia.

Wykonawcami mierzącego 6,5 km odcinka POW pomiędzy węzłami Przyczółkowa a Wał Miedzeszyński, na którym znajduje się most Anny Jagiellonki, są firmy Gulermak i PBDiM. Wartość kontraktu wynosi 757,6 mln zł.

Więcej o: