Nowy punkt szczepień w stolicy. W Centrum Nauki Kopernik szczepienia bez zapisów i rejestracji

31 lipca Warszawa uruchomiła kolejny punkt szczepień. W Centrum Nauki Kopernik zainteresowani będą mogli zaszczepić się bez potrzeby wcześniejszych zapisów i rejestracji. Ten punkt szczepień będzie czynny wyłącznie w weekendy w godzinach 12-17.

Warszawa uruchomiła kilka wakacyjnych punktów szczepień, które będą działać w weekendy. Gdzie znaleźć takie punkty szczepień na mapie Warszawy? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Warszawa. Weekendowy punkt szczepień w Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to nowe miejsce na „szczepionkowej mapie" Warszawy, gdzie będzie można otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19 bez potrzeby wcześniejszych zapisów czy rejestracji - informuje Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

- Walczymy o to, żeby jak najwięcej warszawiaków i warszawianek zaszczepiło się przed kolejną groźną falą koronawirusa. Obecnie ponad 1,1 mln osób, czyli blisko 62 proc. mieszkańców, jest już w pełni zaszczepionych, a przed nami kolejne tygodnie ciężkiej pracy, aby osiągnąć odporność zbiorową na poziomie 70 proc. ogółu zaszczepionych - dodaje.

(zdjęcie ilustracyjne) Japonia: Rekordowy bilans zakażeń koronawirusem w Tokio

Nowo otwarty punkt szczepień w Centrum Nauki Kopernik będzie dostępny dla zainteresowanych szczepionką w soboty i niedziele w godzinach 12-17. Punkt będzie uruchomiony w holu głównym po lewej stronie od wejścia do centrum, a chętni będą mogli zaszczepić się preparatem marki Pfizer (dwie dawki) lub Johnson&Johnson (jedna dawka).

Weekendowe punkty szczepień w Warszawie. Gdzie zaszczepić się w weekend?

W stolicy można skorzystać również z innych weekendowych punktów szczepień. Są to:

  • punkt przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a), czynny w weekendy w godzinach 12-19,
  • punkt na terenie warszawskiego zoo – nieopodal budynku hipopotamiarni, czynny w weekendy w godzinach 11-17,
  • punkt szczepień na terenie Parku Wodnego Moczydło, czynny w weekendy w godzinach 11-19.

Schronisko na Paluchu Problemy w warszawskim schronisku "Na Paluchu". Ratusz zapowiada kontrolę

Jak informuje Miasto Stołeczne Warszawa, we wszystkich weekendowych punktach szczepień na miejscu obecny będzie lekarz, dzięki czemu możliwe są również szczepienia Pfizerem dzieci od 12 lat.

Więcej o: