Wypadek na ul. Grochowskiej. Policja zatrzymała podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku na ul. Grochowskiej w Warszawie. W ubiegłą środę zginął tam 49-latek poruszający się skuterem. Zatrzymany usłyszał zarzuty.
Zobacz wideo Dwa potrącenia na przejściu na tym samym skrzyżowaniu w dwa dni. Rowerzysta doznał urazu głowy

W zeszłą środę w Warszawie na ulicy Grochowskiej doszło do śmiertelnego wypadku. Samochód osobowy zajechał drogę 49-letniemu mężczyźnie, który poruszał się skuterem, skręcając w prawo w stronę bramy wjazdowej do budynku. Ten uderzył w tył pojazdu. Mimo reanimacji 49-latek zmarł. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Prokuratura wnioskuje o areszt

Jak podaje TVN Warszawa, po kilku dniach policji udało się zatrzymać podejrzanego. - Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury 27 lipca - przekazała w rozmowie z portalem prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga. 

Jak dodała, 47-letni zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz złamania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. - Mężczyzna miał orzeczony zakaz, nałożony wcześniejszymi wyrokami sądów w Pruszkowie i Szczytnie. Dodatkowo w związku z tym, że zbiegł z miejsca wypadku, grozi mu surowszy wymiar kary - poinformowała w rozmowie z TVN Warszawa Katarzyna Skrzeczkowska.

Prokuratura wnioskuje o trzymiesięczny areszt tymczasowy dla 47-latka. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w środę.

Więcej o: