Warszawa. Kierowca osobowego auta potrącił skuter. Nie żyje 49-latek. Policja szuka sprawcy

W Warszawie na ulicy Grochowskiej (Praga Południe) w środę wieczorem doszło do śmiertelnego wypadku. Kierowca skutera został potrącony przez samochód osobowy i zmarł z powodu obrażeń doznanych podczas wypadku. Sprawca uciekł, poszukuje go policja.

W środę przy ul. Grochowskiej 353 na Pradze Południe w Warszawie ok. godziny 18 miał miejsce tragiczny wypadek. Samochód osobowy potrącił 49-letniego mężczyznę, który poruszał się skuterem. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. 

Zobacz wideo Burza uszkodziła przejazd kolejowy, policjanci zauważyli nadjeżdżający pociąg

Warszawa. Samochód osobowy zajechał nagle drogę skuterowi

Z informacji dziennikarzy warszawa.wyborcza.pl wynika, że samochód osobowy miał jechać lewym pasem, a skuter prawym w kierunku ronda Wiatraczna. Na wysokości ul. Grochowskiej 353 auto skręciło w kierunku bramy i zajechało motocykliście drogę. 

Świadkowie sytuacji natychmiast wezwali służby ratunkowe i do momentu przyjazdu ratowników medycznych udzielali poszkodowanemu pierwszej pomocy. - Około godz. 19 mimo reanimacji 49-letni motocyklista zmarł - podaje "GW". 

Jeden ze strażaków, który pojawił się na miejscu zdarzenia, relacjonował, że w momencie przyjazdu straży, na miejscu była już karetka pogotowia. Lekarz stwierdził zgon kierowcy skutera. Działania strażaków wiązały się więc przede wszystkim z zabezpieczeniem miejsca wypadku - informował Polsat News za PAP. 

- Trwają ustalenia tożsamości kierującego osobówką, gdyż zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejsce skierowano również przewodnika z psem tropiącym - informowała st. sierżant Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie ze "Stołeczną". 

Więcej o: