Warszawa. Tragiczny wypadek we W這chach. 1,5-roczne dziecko wypad這 z okna na si鏚mym pi皻rze

Do tragedii dosz這 18 lipca oko這 godziny 17 w warszawskich W這chach. Nieco ponad 1,5-roczne dziecko wypad這 z okna na si鏚mym pi皻rze bloku przy ul. 1 sierpnia. Wypadek by 鄉iertelny.

Dziewczynka, która wypadła z okna na siódmym piętrze bloku przy ul. 1 sierpnia, miała rok i siedem miesięcy. Dziecko poniosło śmierć na miejscu. Rodzice zostali przebadani alkomatem, który wykazał, że w chwili nieszczęśliwego wypadku byli trzeźwi.

Zobacz wideo Śląskie. Osobówka zderzyła się czołowo z autobusem

- Wszystkie czynności na miejscu były prowadzone pod nadzorem prokuratora. Będzie śledztwo w tej sprawie - poinformował Karol Cebula z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, cytowany przez TVN 24Policja nie podaje dodatkowych informacji dotyczących okoliczności nieszczęśliwego wypadku, ze względu na dobro rodziny dziecka.

Jak zabezpieczyć okna przed dzieckiem?

Najskuteczniejszą metodą, którą stosuje wielu rodziców, jest montowanie klamek okiennych z kluczykiem. Dobrą alternatywą jest również klamka z blokadą, która uniemożliwi dziecku otwarcie okna. Aby to zrobić, trzeba użyć dwóch rąk, ponieważ poza obrotem klamki, konieczne jest jeszcze wciśnięcie dwóch przycisków, znajdujących się na dole i na górze blokady.

Do drzwi balkonowych można również zamontować zamek, który umożliwi jedynie uchylenie drzwi balkonowych. Dziecko nie będzie mogło jednak otworzyć ich na oścież.

Wi璚ej o: