Oberwanie chmury nad Warszawą. Zalane ulice, połamane drzewa i gigantyczne korki

Poranna nawałnica nad Warszawą przyniosła opłakane skutki - podtopione posesje, zalane ulice oraz połamane drzewa. W stolicy deszcz pojawił się o godzinie 9, a strażacy do tej pory otrzymują kolejne sygnały z prośbą o pomoc. Straż interweniowała już kilkadziesiąt razy.
Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Oberwanie chmury w Warszawie. Gwałtowna ulewa sparaliżowała miasto

- Front burzowy przeszedł przez Śródmieście, Ochotę, zahaczył o Targówek. Woda zalewa piwnice, drzewa i konary drzew zablokowały ciągi komunikacyjne - poinformował w Radiu dla Ciebie Michał Wichrowski ze straży pożarnej w Warszawie.

Ulewa dała się we znaki kierowcom. Studzienki nie nadążały odprowadzać wody, przez co zmuszeni byli do wolniejszej jazdy, a na ulicach tworzyły się gigantyczne korki. Kierowcy stali na ulicy Puławskiej w stronę Piaseczna, Alejach Jerozolimskich i Alei Prymasa Tysiąclecia. Zalaniu uległy również tory tramwajowe na Grójeckiej, co spowodowało poważne utrudnienia dla podróżnych.

Jak informował dziennikarz Gazety.pl, trasę Łazienkowską zalało na wysokości Legii. - Z sześciu pasów tylko dwa działają względnie. Ulice zalało tak, że nawet autobusy omijają skrajne pasy. Utworzył się korek gigant - relacjonował.

IMGWopublikowało na Twitterze podsumowanie dzisiejszej ulewy. Więcej deszczu niż w Warszawie spadło na północy Mazowsza.

Burza w Warszawie. Strażacy wezwani do około 50 interwencji

- Mamy około 50 zdarzeń związanych z wiatrołomami oraz podtopieniami na ciągach komunikacyjnych i w domach jednorodzinnych. Ciągle wpływają zdarzenia, na bieżąco działamy - powiedział Polskiemu Radiu aspirant Jacek Zakrzewski ze stołecznej straży pożarnej. Dodał również, że działania prowadzone są nie tylko na Śródmieściu, ale również w innych dzielnicach stolicy.

Przed godziną 11 front burzowy opuścił obszar stolicy i skierował się na północ Mazowsza. IMGW zapowiada jednak, że to jeszcze nie koniec burz na dziś. Zdaniem synoptyków, burze z silnymi opadami deszczu, mogą pojawiać się dziś do godziny 20. Towarzyszyć im będą punktowe porywy wiatru do 80 km/h oraz grad.

Więcej o: