80 tys. zł na nagrody w Mazowieckim Kuratorium Oświaty. "Dodatkowe wypłaty w roku pandemii"

Mazowieccy Kuratorzy Oświaty otrzymali w ubiegłym roku łącznie 80 tys. zł nagród - wynika z informacji udzielonej posłankom KO Aleksandrze Gajewskiej i Krystynie Szumilas przez Urząd Wojewódzki. "Kolejny skandal dotyczący pisowskich nagród - tym razem dla kuratorów oświaty" - skomentowała Gajewska na Twitterze.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w piśmie do posłanek KO Aleksandry Gajewskiej i Krystyny Szumilas poinformował, że w ubiegłym roku do Mazowieckiej Kurator Oświaty Aurelii Michałowskiej trafiły dwie nagrody po 15 tys. zł każda.

Michałowska pełni tę funkcję od 2016 r., była powołana przez ówczesną minister Annę Zalewską. Zanim objęta to stanowisko, przez 7 lat była dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu. W latach 2007-2009 pełniła funkcję zastępczyni dyrektora Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Radomiu. Była również wizytatorem radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie.

W 2018 r. startowała z list PiS do sejmiku województwa mazowieckiego. Rok później kandydowała z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Nagrody dla kuratorów

Dwie nagrody po 13 tys. zł przyznano I Mazowieckiej Wicekurator Oświaty Dorocie Skrzypek, a II Mazowieckiemu Wicekuratorowi Oświaty Krzysztofowi Wiśniewskiemu - dwie po 12 tys. zł.

"80 000 zł dodatkowych wypłat w roku pandemii, kiedy szkoły były zamknięte. Bezwstydni" - skomentowała Gajewska na Twitterze.

Więcej o: