Burza w stolicy. Dziesiątki interwencji straży pożarnej, głównie na Ursynowie. Okęcie z problemami

W poniedziałek wieczorem nad Warszawą doszło do silnych opadów deszczu połączonych z burzą. Mazowieccy strażacy informują, że do godz. 22 w samej stolicy odnotowano 138 interwencji, głównie na Ursynowie. Aura wywołała także problemy na Lotnisku Chopina.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w SMS-ach rozsyłanych w poniedziałek wieczorem do mieszkańców części województwa mazowieckiego ostrzegało przed "burzami, silnymi wiatrem, ulewnym deszczem i gradem". RCB zapowiadało, że może dojść do przerw w dostawach prądu.

Do godziny 22:00 mazowieccy strażacy odnotowali 604 zdarzenia w związku z #burze. Najwięcej: Warszawa 138, powiat płocki 122, piaseczyński 87, otwocki 33, pułtuski 22. Uszkodzeniu uległo 13 dachow na budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych. Brak osób rannych.

- poinformowała w mediach społecznościowych Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej.

Mieszkańcy zaczęli publikować w sieci zdjęcia i nagrania zalanych ulic.

Interwencje dotyczyły zalanych piwnic, garaży podziemnych, a także połamanych drzew.

Burza i opady deszczu w Warszawie

Komenda wojewódzka informowała także, że "jednostki PSP z terenu województwa mazowieckiego nawiązały kontakt radiowy lub telefoniczny z obozowiskami pod namiotami zlokalizowanymi na obszarach leśnych". "Obecnie żaden z obozów nie zgłasza potrzeby ewakuacji" - przekazano na Twitterze.

Pogoda spowodowała także utrudnienia na Lotnisku Chopina. - Z powodu burzy trzy samoloty zostały skierowane na lotniska zapasowe we Wrocławiu i Poznaniu. Stamtąd po zatankowaniu i po poprawieniu sytuacji pogodowej, samoloty polecą na lotnisko w Warszawie. Chodzi o loty z Sofii, Bukaresztu i Belgradu - mówił w rozmowie z Kontakt24 rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Podziel się z nami swoimi zdjęciami i nagraniami wideo z dzisiejszej burzy nad Warszawą. Podeślij je na adres: redakcjagazetapl@agora.pl.

Więcej o: