Warszawa w gronie najbardziej "wyszczepionych" gmin. Stolicę wyprzedza tylko Podkowa Leśna

Stolica jest na drugim miejscu w kraju z największą liczbą zaszczepionych przeciw COVID-19 (56,8 proc. w pełni zaszczepionych mieszkańców). Wyprzedza ją tylko Podkowa Leśna (57,7 proc.).

"W rankingu gmin z największą liczbą zaszczepionych przeciw COVID-19 Warszawa zajmuje drugie miejsce. Wyprzedza nas tylko gmina Podkowa Leśna" - poinformowała w poniedziałek Renata Kaznowska, wiceprezydent m. st. Warszawy.

W stolicy liczba zaszczepionych pierwszą dawką wynosi 1 144 886 osób, a w pełni zaszczepionych 1 019 729 osób, co daje 56,8 proc. zaszczepionych w pełni mieszkańców. W Podkowie Leśnej pierwszą dawkę podano 2 488 osobom. W pełni zaszczepionych jest 2 195, czyli 57,7 proc. mieszkańców.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

Koronawirus. Liczba zaszczepionych

W kraju najmniej zaszczepionych jest w Czarnym Dunajcu (woj. małopolskie). W pełni zaszczepionych jest tam 12,8 proc (2913 osób). Z kolei najgorzej na Mazowszu jest w miejscowości Łyse. Tu pierwszą dawkę dostało 1804, a w pełni zaszczepionych jest 1405 (16,8 proc.).

Jak wynika z zestawienia opublikowanego na rządowych stronach, do tej pory w Polsce wykonano 31 535 478 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli raz preparatem Johnson&Johnson lub dwiema dawkami innych dopuszczonych w UE szczepionek, jest 15 181 701 osób. Pierwszą dawkę przyjęło 17 430 956 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 60 434.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: