Praga Północ. Zawaliła się część kamienicy przy ul. Targowej. Strażacy przeszukali gruzowisko

W Warszawie zawaliła się część kamienicy, a na miejscu działania prowadziło 30 strażaków z dwoma psami ratowniczymi - poinformowała Mazowiecka Straż Pożarna. Wykluczono obecność osób postronnych na terenie gruzowiska.

Do zdarzenia doszło przy ul. Targowej 26 na Pradze Północ. Zawaliły się tam drewniane i murowane stropy od trzeciego piętra do parteru jednego z budynków - poinformowała Mazowiecka Straż Pożarna.

Zobacz wideo Upał zamienia miasto w piekło. Test z kamerą termowizyjną

Praga Północ. Kamienica, która się zawaliła, była pustostanem 

Straż Pożarna otrzymała zawiadomienie po 2:00 w nocy. Poinformowano o zawaleniu fragmentu pustostanu. Budynek okazał się nieużytkowaną kamienicą w bardzo złym stanie technicznym, a powstałe gruzowisko miało wysokość około dwóch metrów - mówił cytowany przez rdc.pl mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Na miejscu prowadziło działania 30 strażaków, w tym grupa poszukiwawczo-ratownicza z dwoma psami, które przeszukiwały gruzowisko. Funkcjonariusze wykorzystali też kamery wziernikowe i geofon. Geofon to jedno z podstawowych narzędzi, których używa się podczas katastrofy budowlanej. Służy do nasłuchiwana dźwięków lub wibracji na terenie gruzowiska i pomaga w namierzeniu potencjalnych ofiar wypadku.

Strażacy pracowali do 6 rano. Nie znaleziono osób poszkodowanych

Na zdjęciach opublikowanych na Twitterze przez Mazowiecką Straż Pożarną widać, jak strażacy w kaskach próbują przedostać się przez wnętrze kamienicy pełne gruzu i drewnianych fragmentów. Straż przekazali, że nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

- Wykluczono obecność osób postronnych, w gruzowisku nikogo nie ma. Działania zakończono po godzinie 6:00. Ta kamienica jest wyłączona z użytkowania, jej stan techniczny był na tyle słaby, że wewnętrzne piętra i klatka schodowa zawaliły się. Była to konstrukcja drewniana z elementami cegieł i betonu - mówił mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Więcej o: