Ząbki. Jest akt oskarżenia po brutalnym zabójstwie w warzywniaku. "Zamiar bezpośredni"

Akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi R. trafił do sądu. 57-latek usłyszał zarzut popełnienia brutalnego zabójstwa właściciela warzywniaka w Ząbkach.

Jak donosi tvn24.pl, oskarżony był karany już wcześniej - w 1995 roku Sąd Wojewódzki w Ostrołęce skazał go za usiłowanie zabójstwa, do którego doszło w związku z rozbojem. W więzieniu spędził 20 lat. Teraz przebywa w areszcie, a za zabójstwo właściciela warzywniaka grozi mu nawet dożywocie. 

Zobacz wideo Tymczasowy areszt dla 48-latka oskarżanego o zabójstwo matki

Właściciel warzywniaka leżał w kałuży krwi

- Prokuratura Rejonowa w Wołominie skierowała do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi R. Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo w zamiarze bezpośrednim, w związku z dokonaniem rozboju - powiedziała cytowana przez tvn24.pl Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. 

Prokurator przekazała również, że kiedy na miejsce zdarzenia dotarła "załoga pogotowia ratunkowego zastała pokrzywdzonego właściciela sklepu spożywczo-warzywnego leżącego w kałuży krwi".  Mężczyznę przetransportowano do Szpitala Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z ciężkimi obrażeniami głowy. Poszkodowany zmarł tej samej nocy w szpitalu. Według ustaleń śledczych Ryszardowi R. uderzył właściciela sklepu trzykrotnie metalową rurką w głowę oraz tułów i ręce.

Brutalne zabójstwo w Ząbkach

Już wcześniej pisaliśmy w Gazeta.pl o zabójstwie właściciela warzywniaka, do którego doszło 10 stycznia 2021 roku. Policję o zdarzeniu zawiadomili świadkowie napaści na mężczyznę. Sklep, w którym doszło do zabójstwa, znajdował się na skrzyżowaniu ulic Powstańców i Maczka w Ząbkach. Zanim funkcjonariuszom udało się namierzyć 57-latka, minęło kilkanaście dni, zatrzymano go 21 stycznia.

"Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie usłyszał on zarzuty. Mężczyzna od czwartku przebywa w policyjnym areszcie. W sprawie wykonano szereg czynności operacyjnych i procesowych, które pozwolił na zgromadzenie materiału dowodowego. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę" - poinformowali 23 stycznia na Twitterze Komenda Stołeczna Policji funkcjonariusze. 

Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów, jednak w toku śledztwa powiedział funkcjonariuszom, że dokonał napadu na właściciela i ukradł dwa tysiące złotych, a następnie po raz kolejny zmieniał zeznania.

Więcej o: