Warszawa. Dw鏂h m篹czyzn wesz這 do tunelu metra. Trzeba by這 zamkn望 10 stacji

10 stacji warszawskie metra by這 wy陰czonych z ruchu, po tym, jak dw鏂h m篹czyzn wesz這 na torowisko i do tunelu. - Weszli do tunelu metra Wilanowska i pobiegli w kierunku metra Ursyn闚, a nast瘼nie na tej stacji si oddalili - informuje policja.
Zobacz wideo Miasto było skazane na korki, dlatego zbudowali podwieszane metro

W niedzielę przed godz. 15:00 na stacji metro Wilanowska dwie osoby weszły na torowisko i do tunelu. Anna Bartoń, rzeczniczka metra, w rozmowie z TVN Warszawa poinformowała, że osoby te zostały zauważone i ruszyli za nimi wartownicy. O zdarzeniu zostały powiadomione odpowiednie służby. Zamknięto dziesięć stacji metra i uruchomiono komunikację zastępczą "za metro" na odcinku Politechnika-Kabaty. Na odcinku Politechnika-Młociny pociągi kursowały normalnie.

Mężczyźni wciąż są poszukiwani

- Około 14:20 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn na torach metra. Z pierwszych ustaleń wynika, że wspomniani mężczyźni weszli do tunelu metra Wilanowska i pobiegli w kierunku metra Ursyn闚, a następnie na tej stacji się oddalili - powiedział w rozmowie z TVN Warszawa Rafał Markiewicz z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. Jak dodał, funkcjonariusz ustalają teraz, gdzie przebywają i kim są ci mężczyzn.

Warszawski Transport Publiczny poinformował po godz. 16:00, że ruch metra został wznowiony.

Wi璚ej o: