Lotnisko Chopina. Skontrolowano podejrzaną przesyłkę z termosami. W środku było 49 kg ketaminy

Radomscy policjanci wraz z mazowieckimi celnikami i psem Drabą wykryli na Lotnisku im. Chopina w Warszawie próbę wywozu niemal 50 kilogramów niedozwolonej substancji psychotropowej. Czyn ten jest w Polsce karany nawet pięcioma latami pozbawienia wolności.
Zobacz wideo Policja ujawniła na Lotnisku Chopina 50 sztuk termosów wypełnionych narkotykami

Jedna z przesyłek znajdujących się w Terminalu Cargo Lotniska Chopina wzbudziła wątpliwości funkcjonariuszy policji oraz celników. Po przeprowadzonej kontroli okazało się, że w paczce znajdowała się niedozwolona substancja.

Policja obezwładniła mężczyznę, który chciał przejechać dziecko i zaatakował funkcjonariuszy gaśnicą Próbował przejechać 7-latka, a potem zaatakował policję gaśnicą [WIDEO]

Lotnisko Chopina. Policjanci i celnicy wykryli niemal 50 kilo niedozwolona substancji w przesyłce

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wraz z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP z siedzibą w Radomiu, a także funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali przesyłkę, w której znajdowało się 50 termosów. Karton zaznaczył pies Draba, wyszkolony do wykrywania narkotyków.

Po otworzeniu przesyłki okazało się, że w podstawkach przedmiotów znajdują się foliowe woreczki z białym proszkiem. Badania wykazały, że jest to ketamina - substancja psychotropowa, która może być stosowana tylko w celach medycznych, przemysłowych lub badawczych. Jak podaje bowiem Policja Mazowiecka, "w Polsce od 2005 roku ketamina znajduje się w grupie II-P Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii".

Kierowca pomógł jeżowi przejść przez ulicę Kierowca zatrzymał autobus i wyszedł z tablicą z numerem linii. Na jezdni pojawił się jeż

Warszawa. Próba wywiezienia prawie 50 kilo niedozwolonych środków psychotropowych

W 50 termosach znajdowało się łącznie 49 kilogramów ketaminy, podzielonej na 745 woreczków. Teraz sprawą zajmą się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Za wywóz środków psychotropowych grozi w Polsce grzywna i kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Więcej o: