Praga-Północ. Wąż w mieszkaniu przy ul. Wrzesińskiej. "Zasnął w schowku na pościel"

Mieszkanka Pragi-Północ 21 czerwca tuż po przebudzeniu zauważyła, że w jej mieszkaniu przy ulicy Wrzesińskiej znajduje się nieproszony gość. Okazało się, że wąż królewski pełzał po jej mieszkaniu, gdy ta spała. Przerażona kobieta natychmiast wezwała strażników miejskich z Ekopatrolu, którzy wybawili kobietę z opresji.

Kobieta, która tuż po przebudzeniu zauważyła, że w jej mieszkaniu pełza wąż, natychmiast wezwała Ekopatrol.

Zobacz wideo Jak wygląda zakulisowy rynek transferowy? Na to pytanie odpowiada raport PZPN [Studio Biznes]

Warszawa. Wąż pełzał po mieszkaniu kobiety

Po godzinie 10 rano strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek bloku przy ulicy Wrzesińskiej. Kobieta poinformowała, że w jej mieszkaniu znajduje się wąż. Gdy funkcjonariusze pojawili się w mieszkaniu, gad zdążył już się ukryć. Na dowód, że wąż nie był tylko porannym przewidzeniem, kobieta pokazała nagranie, które wcześniej zrobiła telefonem - podaje Straż Miejska Warszawa. "Funkcjonariusze dokładnie przeszukali mieszkanie i odkryli, że wąż… poszedł spać. Na miejsce drzemki wybrał sobie schowek na pościel" - opisuje straż.

Bulwary Wiślane Picie alkoholu nad Wisłą nadal zakazane, "dopóki mamy pandemię"

Ekopatrol znalazł śpiącego węża. Przewieziono go do ZOO

Wąż został przewieziony do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO, które stworzone jest do współpracy z odpowiednimi służbami dostarczającymi dzikie zwierzęta. Eksperci potwierdzili, że wąż  to lancetogłów mleczny, zwany także wężem królewskim, który nie jest wężem jadowitym. Nie wiadomo, jak dostał się do mieszkania kobiety.

16.06.2021. Wypadek w Legionowie. Ranną 12-latkę zabrał do szpitala śmigłowiec LPR Wypadek na S8. Zderzyły się dwa samochody i ciężarówka

Ciekawostką, którą podaje straż miejska, jest historia nazwy węża, który przeraził warszawiankę. Nazwa wąż mleczny wzięła się od fałszywego mitu o tym, że węże te ssały mleko krów. Nie jest to oczywiście prawda, a przekonanie te było najprawdopodobniej motywowane tym, że węże królewskie bardzo często były odnajdywane przez ludzi w pobliżu obór. Wężom nie chodziło jednak o mleko, ale o cień i niższe temperatury oraz znajdujące się tam gryzonie, które stanowią pożywienie węży.

Więcej o: