Koleje Mazowieckie. Pociąg na kilka godzin stanął między stacjami, pasażerowie musieli się przesiadać

Koleje Mazowieckie prowadzą postępowanie wyjaśniające ws. awarii, do której doszło w czwartek na trasie pociągu relacji Warszawa Lotnisko Chopina - Modlin. Pociąg w pewym momencie się zatrzymał i utknął na kilka godzin bez klimatyzacji. Pasażerowie musieli go opuścić i wsiąść do innego. Sprawę opisał portal Tvnwarszawa.pl.

Czytelnik portalu Tvnwarszawa.pl w czwartek po południu jechał pociągiem Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Lotnisko Chopina - Modlin. Jak relacjonuje, pociąg zepsuł się między Dworcem Wschodnim a stacją Warszawa Praga.

- W pociągu momentalnie zaczęło robić się bardzo gorąco. Reakcja Kolei Mazowieckich była tak naprawdę żadna. Kierownik pociągu albo nie udzielał informacji w ogóle, albo co chwilę zmieniał zdanie na temat tego, czy usterka zostanie naprawiona, czy zostanie podstawiony inny pociąg - mówił mężczyzna w rozmowie z Tvnwarszawa.pl.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Koleje Mazowieckie. Awaria pociągu

Ostatecznie pasażerowie musieli opuścić zepsuty pociąg i wsiąść do innego. - Kilku pasażerów, szczególnie osoby starsze, miało problemy, żeby wysiąść z pociągu. Trzeba było zeskakiwać z poziomu krawędzi drzwi wprost na nasyp - relacjonował pasażer.

Pociąg ostatecznie odjechał po ok. 3 godzinach. Czytelnik portalu miał dotrzeć do Legionowa ok. 15.33, finalnie dotarł tam 4,5 godziny później.

Koleje Mazowieckie potwierdziły w rozmowie z Tvnwarszawa.pl, że doszło do "odłączenia zasilania całego pociągu, wywołanego przyczyną zewnętrzną". Przedstawicielka spółki zaznaczyła, że pasażerowie musieli opuścić pociąg, bo nie było w nim prądu, a niektóre drzwi zostały ręcznie otwarte przez pasażerów, przez co nie można ich było bezpiecznie zamknąć. Trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie incydentu.

Więcej o: