Wypadek na S8. Zderzyły się dwa samochody i ciężarówka. Dwoje dzieci karetka zabrała do szpitala

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych i ciężarówki doszło w poniedziałek na trasie S8 pomiędzy Wyszkowem a Radzyminem w miejscowości Karpin. W wyniku zdarzenia dwoje dzieci zostało przetransportowanych karetką do szpitala. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Po wypadku droga została zablokowana i stworzył się długi korek. Utrudnienia na trasie trwały do godziny 13.

Zobacz wideo Jechał 221 km/h drogą S8 - zatrzymali go policjanci z wrocławskiej drogówki

Wypadek na S8. Zablokowana droga w kierunku Warszawy

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 10.25. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i ciężarówki. Jedna osoba jest poszkodowana, ale przytomna, nie ma zagrożenia życia. Nie było osób zakleszczonych. Droga w kierunku Warszawy jest zablokowana z uwagi na to, że lądował tam śmigłowiec - przekazał TVN24 przed godziną 11 rzecznik wołomińskiej policji Tomasz Sitek. Dodał również, że wkrótce zostanie otwarty jeden pas ruchu.

Fotofestiwal w Łodzi. Wystawa z której policja zdjęła część pracPolicja "zaaresztowała" zdjęcia "intymnych miejsc z symbolami religijnymi"

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej, które zabezpieczały teren na czas lądowania śmigłowca.

Zderzenie trzech samochodów na S8. Odblokowano pas ruchu

Po godzinie 11 śmigłowiec odleciał z miejsca zdarzenia, odblokowano jeden pas ruchu, ale na miejscu wciąż był ogromny korek. - Śmigłowiec odleciał pusty. Karetką na badania profilaktyczne pojechało dwoje dzieci. W tej chwili jedna nitka w kierunku Warszawy jest otwarta, dwie pozostają zamknięte. Na miejscu pracują jeszcze policjanci - przekazał przed godziną 12 Tomasz Sitek. Zapewniał również, że nie ma zagrożenia zdrowia czy życia dla uczestników tego zdarzenia drogowego.

Zaginiony Dawid ZadoraSzczecin: zaginął 12-letni Dawid Zadora

Trasa S8, biegnąca przez Warszawę, jest bardzo zakorkowana i kręta, mimo że jest nowa i można się po niej szybko poruszać - podaje portal Auto Wprost. Z policyjnych statystyk za 2019 rok wynika, że na warszawskim odcinku trasy S8, dochodzi średnio do ponad pięciu kolizji dziennie, co czyni ją jedną z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce.

Więcej o: