Mazowieckie. Ukradł pieniądze, papierosy i rzucił się do ucieczki. Policjanci gonili go przez ponad 40 km

Funkcjonariusze z Warszawy ścigali samochód prowadzony przez mężczyznę podejrzewanego o rozbój w Legionowie (województwo mazowieckie). Po ponad 40-kilometrowym pościgu udało się go zatrzymać w Wyszkowie.

Jeśli odwiedzacie dziś Gazeta.pl między godz. 7 a 14 (wtedy rusza Parada Równości), być może już widzieliście naszą akcję "Bez LGBT+ nie ma Polski". Z wielu tytułów na stronie głównej znikają w tym czasie litery L, G, B oraz T. Jeśli chcecie widzieć, dlaczego - kliknijcie w ten link.

W jednym ze sklepów zlokalizowanych w Legionowie w sobotę 19 czerwca doszło do rozboju. Policjanci otrzymali zgłoszenie o sprawcy, który miał ukraść papierosy oraz pieniądze, a następnie uciec z miejsca zdarzenia. O sprawie poinformował rmf24.pl

Zobacz wideo 38-latek z Rumunii został nagrany podczas niebezpiecznego manewru przez podlaską grupę SPEED

Mazowieckie. Mężczyzna okradł sklep i rzucił się do ucieczki. Policyjny pościg

Jak podaje portal, funkcjonariuszom bardzo szybko udało się ustalić tożsamość podejrzanego. Mężczyzna próbował uciekać samochodem, dlatego policja zaczęła go ścigać. 

Podejrzewany ani myślał się poddać i próbował uciec stołecznym policjantom przez ponad 40 kilometrów. W końcu udało się go zatrzymać dopiero w Wyszkowie. Dziennikarz RMF FM ustalił, że podczas akcji nikomu się nic nie stało. 

Policyjny śmigłowiec dostarczył serce do przeszczepu Wrocław. Spektakularna akcja policyjnego śmigłowca. "Wyjątkowo cenny ładunek"

Teraz mężczyźnie prawdopodobnie zostaną postawione zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, podobnie jak za ucieczkę przed policją. 

"Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5" - czytamy w kodeksie karnym. 

Wypadek w Legionowie. 12-latka trafia do szpitala 

W środę w Legionowie doszło także do innego niebezpiecznego zdarzenia. 12-letnia rowerzystka została potrącona przez 67-letniego kierowcę. Mężczyzna był trzeźwy. Nie miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Więcej na ten temat w materiale: 

Śmigłowiec LPR Wypadek w Legionowie. Śmigłowiec zabrał ranną 12-latkę do szpitala

Więcej o: