"Wanna szczelna" zalana. Na wawerskim fragmencie POW woda sięgała masek samochodów

W sobotę po południu nad stolicą przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Nie po raz pierwszy już doszło do zalania infrastruktury drogowej. Pod wodą znalazł się niedawno ukończony fragment Południowej Obwodnicy Warszawy przy węźle Patriotów, zwany przez drogowców "wanną szczelną".

"Po przejściu nawałnicy częściowo niedostępny węzeł Patriotów w ciągu S2 Południowej Obwodnicy Warszawy. Dostępne dla kierowców są po jednym pasie w kier. Mińska Mazowieckiego oraz w kier. w. Warszawa Wilanów. Na miejscu pracują służby. Zwolnij-jedź ostrożnie!" - poinformował w sobotę po godz. 17 warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

Warszawa. Po przejściu burzy odcinek POW przy węźle Patriotów znalazł się pod wodą

Zalany fragment Południowej Obwodnicy Warszawy zwany jest przez GDDKiA "wanną szczelną". To wykop pod obiema nitkami ul. Patriotów i torami kolejowymi oddany do użytku w 2020 r. Na nagraniach zamieszczonych w mediach społecznościowych widać, że w sobotę woda sięgała niemal do masek przejeżdżających tamtędy samochodów. 

"Południowa obwodnica Warszawy, S2 węzeł Patriotów. Jest tam problem z niesprawną instalacją odwadniającą pas drogowy. Na moich oczach doszło do wypadku w którym auto przez opór wody wylądowało na barierkach. Biegać się wybrałam drodzy sąsiedzi, ledwo udało mi się coś nagrać bo wszystko miałam zalane, łącznie z telefonem" - relacjonowała na lokalnej grupie "Wawer moja dzielnica" jednak z mieszkanek dzielnicy.

O godz. 18:20 drogowcy przekazali, że wszystkie pasy POW na wysokości węzła Patriotów są już przejezdne. 

Portal tvnwarszawa.pl poinformował natomiast, że po godz. 15 na węźle doszło do zdarzenia trzech samochodów osobowych. Później, około godz. 19:50, sytuacja się powtórzyła z tą różnicą, że w wypadku brały udział dwa pojazdy. - Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala - poinformował Maciej Jabłoński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej o: