Trzaskowski objął Paradę Równości honorowym patronatem. "Warszawa ponownie stolicą polskiej tolerancji"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski objął honorowym patronatem czerwcową Paradę Równości. "Już 19 czerwca Warszawa stanie się ponownie stolicą polskiej tolerancji i równości" - komentują organizatorzy wydarzenia.

Rafał Trzaskowski był już honorowym patronem Parady Równości w 2019 r., pierwszej po objęciu przez niego urzędu w 2018 r.

Do obejmowania honorowym patronatem parad Trzaskowski zobowiązał się ponadto w podpisanej w 2019 r. deklaracji "Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+".

Zobacz wideo Uzgodnienie płci w Polsce. Bodnar: Politycy mają wyrzut sumienia (wypowiedź z września 2020 r.)

Parada Równości 2021 w Warszwie

Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy w sobotę 19 czerwca. Uczestnicy od godz. 14 będą zbierać się przed Pałacem Kultury i Nauki, marsz ruszy o godz. 15. 

"Być może Parada będzie w tym roku mniejsza, nie będzie mieć tylu kolorowych platform, nie będzie rozbrzmiewać tak głośną muzyką, ale będziecie tam Wy. Społeczność, dla której organizujemy ten dzień" - informowali przed kilkoma dniami organizatorzy.

Ze względu na pandemię koronawirusa ubiegłoroczna parada została odwołana.

"Ostatnie dwa lata zmieniły nas wszystkich, ale dla społeczności LGBTQIA w Polsce były szczególnie trudne: to był czas politycznych sporów, które cynicznie wykorzystywały nasze życia do walki o wpływy, czas "tęczowej zarazy", "stref wolnych od LGBT", "ideologii, nie ludzi", aresztowania Margot i zatrzymań wielu z nas. To był wreszcie czas zmian odbierających podstawowe prawa osobom mogącym zachodzić w ciążę" - komentowali organizatorzy.

"Dzisiaj ponownie wychodzimy na ulice Warszawy - zranieni, ale silniejsi, może z mniejszym rozmachem, ale większą mocą, w mniejszym gronie, ale zjednoczeni jak nigdy" - dodali.

Uczestnicy Parady Równości proszeni są o noszenie maseczek i zachowywanie, w miarę możliwości, bezpiecznych odstępów.

Więcej o: