Nie żyje Dariusz Wolke, zastępca burmistrza Pragi-Północ

Dariusz Wolke, dwukrotny zastępca burmistrza dzielnicy Praga-Północ, nie żyje. Samorządowiec zmarł po długiej chorobie.

O śmierci samorządowca poinformował Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. "Nasz ukochany przyjaciel, człowiek wielkiego serca. Otwarty i życzliwy. Zawsze angażował się w sprawy mieszkańców. Był człowiekiem dialogu. Łączył, a nie dzielił. Zarażał uśmiechem" - czytamy w komunikacie. "Był wzorem profesjonalisty, który imponował opanowaniem i wysoką kulturą osobistą. W naszej pamięci pozostanie jego wyciągnięta pomocna dłoń i ramię, które było naszym wsparciem" - dodano.

Ponad 20 lat był związany z warszawskim samorządem

Dariusz Wolke był ekonomistą i absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Od 1998 roku związany był z warszawskim samorządem. Pełnił funkcję wicedyrektora Departamentu Handlu w Gminie Centrum, a następnie w Urzędzie Marszałkowskim. Funkcję wiceburmistrza dzielnicy Praga-Północ sprawował dwukrotnie: od grudnia 2014 roku do marca 2017 roku oraz od grudnia 2018 roku do maja 2019 roku. Był członkiem Stowarzyszenia "Kocham Pragę".

W środę organizacja opublikowała post, w którym informowała o "ciężkich problemach zdrowotnych".

Zobacz wideo Warszawa. Straż miejska zabezpieczała koparkę, która zsunęła się z platformy transportowej i zmiażdżyła stojące obok samochody
Więcej o: