Żyrardów. Sąd zdecydował o areszcie dla podejrzanych o zabójstwo 20-latka

Sąd Rejonowy w Żyrardowie zdecydował o tymczasowym areszcie dla dwóch podejrzanych, którym prokuratura przedstawiła zarzut zabójstwa 20-letniego mężczyzny - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Zgodnie z postanowieniem sądu, podejrzani trafią do aresztu na trzy miesiące. 

W piątek grupa policjantów z Żyrardowa, Radomia oraz Łodzi zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy - jak podejrzewano - mogli mieć związek z niedawnym zabójstwem 20-latka przy ulicy Mielczarskiego w Żyrardowie. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z ubiegłej środy na czwartek.

Zobacz wideo Agresywny i uzbrojony mężczyzna atakował ludzi na stacji benzynowej. Powstrzymali go obecni tam przypadkiem kryminolodzy

Żyrardów. Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 20-latka trafi do aresztu na trzy miesiące

W momencie aresztowania mężczyźni przebywali w jednym z hosteli na terenie Łodzi. 21- i 28-latek zostali przesłuchani przez Prokuraturę Rejonową w Żyrardowie. W sobotę postawiono im zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu oraz dokonania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Podejrzanym grozi od kara od ośmiu lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

- Około godziny 2:00 w nocy do 20-letniego mężczyzny, stojącego wraz z koleżanką przy bramie do jednej z kamienic w Żyrardowie, podjechał samochód, z którego po otwarciu szyby został oddany strzał. Pocisk trafił mężczyznę w szyję, powodując zgon na miejscu - relacjonowała w rozmowie z PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska, dodając, że sprawcy natychmiast odjechali z miejsca zdarzenia. Pomimo starań ratowników medycznych, postrzelony mężczyzna zmarł.

Prokuratura poinformowała w piątek, że w sprawie wysłuchano relacji ponad 20 świadków. Zaplanowane są kolejne przesłuchania, sekcja zwłok ofiary, a także powołanie biegłych z zakresu broni i balistyki oraz cyberprzestępczości i informatyki śledczej.

Więcej o: