Warszawo, "wpadnij na szczepienie"! Ruszyła weekendowa akcja. Preparat J&J, bez zapisów

W Warszawie ruszyła akcja "Wpadnij na szczepienie". Każdy chętny, bez wcześniejszego zapisywania się, może przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Warszawiacy mają do dyspozycji pięć lokalizacji.
Zobacz wideo Czy kobiety w ciąży i karmiące powinny się zaszczepić?

- W Warszawie drugą dawkę szczepionki dostało już prawie pół miliona osób, ale musimy przyspieszyć, dlatego że jedynym gwarantem tego, że nie będzie kolejnej fali epidemii jest poziom zaszczepienia na 80-90 proc. W związku z tym zachęcam wszystkie warszawianki i wszystkich warszawiaków do tego, żeby się szczepili - powiedział w piątek Rafał Trzaskowski. Jak dodał, w weekend 29-30 maja zostanie zorganizowana akcja "Wpadnij na szczepienie".

Warszawiacy mają do dyspozycji pięć lokalizacji

- Każdy powyżej 18. roku życia, kto po 10:00 pojawi się w jednym z Powszechnych Punktów Szczepień będzie mógł się zaszczepić. Wystarczy tylko e-skierowanie - podkreślił prezydent Warszawy. Punkty szczepień, w których będzie można bez zapisów przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson to:

  • stadion Legii (ul. Łazienkowska 3),
  • hala sportowej OSiR Targówek (ul. Ossowskiego 25),
  • Białołęcki Ośrodek Sportu (ul. Strumykowa 21),
  • Wawerskie Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a),
  • Zakład Opieki Zdrowotnej Ochota (ul. Szczęśliwicka 36).

Na akcję zostało przeznaczonych około 10 tys. dawek. - Szczepcie się, żebyśmy mogli być wszyscy bezpieczni i żebyśmy jak najszybciej wyszli z koronawirusa - podsumował Trzaskowski.

Więcej o: