Bemowo. W galerii handlowej zarwał się sufit, reszta może spaść w każdej chwili. Ewakuowano ok. 50 osób.

Z centrum handlowego na warszawskim Bemowie ewakuowano około 50 osób. W budynku zerwał się podwieszany sufitu. Galeria została zamknięta, istnieje prawdopodobieństwo, że zarwą się kolejne elementy.

Jak udało się dowiedzieć portalowi onet.pl, do zdarzenia doszło w galerii handlowej przy ulicy ul. Górczewskiej 218 (Bemowo). Sufit zerwał się po godzinie 12. 

Zobacz wideo Oszalały tłum pod sklepem Xiaomi. "Zamknij mordę" do pracownika

Straż pożarna: Na szczęście sufit nie spadł na ziemię, gdy byli tam ludzie

W rozmowie z Onetem Michał Wichrowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przekazała, że "zerwało się zawieszenie sufitu podwieszanego w hali galerii handlowej". Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło 27 maja, kilka minut po godzinie 12. 

Zawalił się sufit w galerii handlowej przy ul. Górczewskiej 218Zawalił się sufit w galerii handlowej przy ul. Górczewskiej 218 fot. Google maps

- Sufit ten spełnia raczej rolę dekoracyjną, nie doszło więc prawdopodobnie do naruszenia konstrukcji dachu. Będzie to jednak jeszcze sprawdzane - wyjaśnił Michał Wichrowski. Strażak dodał, że na szczęście sufit nie spadł na ziemię, gdy było tam ludzi".

Z galerii handlowej na Bemowie ewakuowano około 50 osób 

Z galerii handlowej ewakuowano około 50 osób. Jak wyjaśnił Wichrowski fragment sufitu, który się zerwał ma około 100 m kw. Pozostałe elementy sufitu w każdej chwili mogą spaść na ziemię. Obecnie galeria została zamknięta, a na miejscu pracują strażacy, którzy zabezpieczają konstrukcję.

Teraz zostanie sprawdzone, czy istnieje możliwość zerwania się stropu w budynku, na razie nie wiadomo kiedy galeria zostanie ponownie oddana do użytku. Żadna osoba przebywająca w budynku nie ucierpiała.

Więcej o: