Miejskie punkty szczepień działają już tydzień. Zaszczepiono niemal 23 tys. osób. "Jest moc!"

Tydzień temu rozpoczęły swą działalność cztery miejskie punkty szczepień. "Zaszczepiliśmy pierwszą dawką 22 869 osób, w tym 96 osób z niepełnosprawnością" - poinformowała na Facebooku Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

"Jest moc!" – napisała wiceprezydent. W zorganizowanych w Warszawie, czterech miejskich punktach szczepień masowych przeciw Covid-19 "może się szczepić nawet 80 tysięcy osób tygodniowo" – zaznaczyła Kaznowska. Podała również, ile osób zostało już zaszczepionych pierwszą dawką. W ciągu tygodnia z możliwości zaszczepienia się w miejskich punktach skorzystało "22 869 osób, w tym 96 osób z niepełnosprawnością."

Zobacz wideo Czy antybiotykoterapia przeszkodzi w szczepieniu? Dr Sutkowski odpowiada na pytania widzów

Wiceprezydent podziękowała osobom, które pomagały w procesie organizacji miejskich punktów szczepień oraz wolontariuszom, "którzy niosą nieocenioną wręcz pomoc." – napisała. Zaprosiła też mieszkańców, aby szczepili się w punktach zorganizowanych przez miasto.

Warszawskie punkty szczepień działają od poniedziałku do niedzieli w godz. 8-18 w czterech miejscach: największy na stadionie Legii, ul. Łazienkowska 3; w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21; w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25; w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

Dojazd do stadionu Legii zapewni specjalna linia autobusowa 901, która kursuje z Dworca Centralnego, przez centrum miasta, z dogodnymi przesiadkami z obu linii metra

302 punkty szczepień

Według strony rządowej szczepimysie.gov.pl wszystkich punktów szczepień na terenie stolicy jest 302. Największym jest ten działający na Stadionie PGE Narodowy - w nim - jak powiedział w środę Szef KPRM Michał Dworczyk, odpowiedzialny także za program szczepień, wykonano już ponad 250 tys. szczepień. (PAP)

autorka: Marta Stańczyk

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl 

Podziękowania dla Adama Bodnara w Sejmie Bodnar w Sejmie do Witek: Dwa zdania pod adresem pani marszałek

Więcej o: