Warszawa. Miasto szuka wolontariuszy do punktów szczepień. "Zgłoś się, pomóż zaszczepić innych!"

Miasto szuka wolontariuszy do czerech masowych punktów szczepień, które ruszą 14 maja w stolicy. Można zgłosić się do pomocy w ich obsłudze. Wolontariusze zostaną szczepieni.

"14 maja ruszają 4 Punkty Szczepień Powszechnych w Warszawie, a już teraz możesz zgłosić się do pomocy w ich obsłudze" - informuje miejski ratusz.

Warszawski ratusz poszukuje wolontariuszy do akcji #WarszawaSzczepi

"Jeśli ukończyłaś/eś 18 rok życia - zgłoś się na wolontariat i pomóż w akcji #WarszawaSzczepi" - przekazał urząd. Do zadań wolontariuszy będzie należeć m.in. wsparcie organizacyjne punktów szczepień w sprawnej obsłudze osób, udzielanie informacji osobom zgłaszającym się do punktu, kierowanie osób do odpowiednich stanowisk i gabinetów wewnątrz punktu czy pomoc przy wypełnianiu formularzy.

Dodatkowe wymagania: dobry stan zdrowia, gotowość do bycia zaszczepionym (wolontariusze będą szczepieni), gotowość do przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego

- podaje urząd.

Wszystkie informacje na temat tego jak to zrobić dostępne są na stronie: https://ochotnicy.waw.pl/

Największy spośród czterech szykowanych do otwarcia punktów szczepień powszechnych, będzie zorganizowany na Stadionie Legii (przy ul. Łazienkowskiej 3). Pozostałe trzy punkty powstaną na Białołęce (w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21), Targówku (w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25) i w Wawrze (w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1).

Ponadto, miasto uruchomiło także stronę internetową https://www.warszawaszczepi.pl/, gdzie można znaleźć wszelkie informacje na temat szczepień w stolicy. Znajdują się tam także formularze aplikacyjne dla personelu medycznego, jak również przekierowania do stron, gdzie można dokonać rejestracji na szczepienie. Od 14 maja w stolicy uruchomiona będzie również specjalna linia autobusowa kursująca z centrum do punktu szczepień.

Autorka: Natalia Kamińska, PAP

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Zobacz wideo Szczepienie poza kolejnością i bez skierowania, żeby nie marnować dawek? "Mamy różne warianty"
Więcej o: