W centrum Warszawy trwa "obława" na pawia. Ptak nie zamierza dać się złapać

Po centrum stolicy przechadza się paw. Nie przeszkadzają mu przechodnie ani ruch uliczny. Choć strażnicy miejscy już dwukrotnie próbowali odłowić ptaka, "obława" trwa.

Jak poinformował portal tvnwarszawa.pl, dostojnego ptaka można było spotkać w środę obrębie pomiędzy Chmielną, Bracką, Alejami Jerozolimskimi i Nowym Światem. Zwierzę spacerowało zarówno po chodniku, jak i jezdni. 

W Śródmieściu trwa "obława" na pawia. Ptak spacerował po centrum stolicy

O tym, że paw był widziany w Śródmieściu, strażników miejskich powiadomili przechodnie. - Na miejscu pojawił się patrol Ekopatrolu. Na miejscu nadal trwa akcja. Strażnicy usiłują go bezpiecznie odłowić. Centrum miasta to nie jest przyjazne środowisko dla pawia - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Jerzy Jabraszko ze stołecznej Straży Miejskiej.

Reporter tvnwarszawa.pl relacjonował, że ptak "nie przejmuje się tym, że straż miejska próbuje go schwytać". - Jest zaobrączkowany. Strażnicy próbowali złapać go już dwa razy, ale im się nie udało. Pracownicy z pobliskich restauracji pilnują, by paw nie dostał się na ulicę, gdzie mógłby potrącić go jakiś samochód - mówił Artur Węgrzynowicz.

Strażnicy miejscy nie wykluczają, że paw mógł dostać się do centrum z Łazienek Królewskich.

Jedna z internautek poinformowała na Twitterze, że widziała ptaka już we wtorek na Jazdowie. 

Zobacz wideo Skąd do nas wracają bociany?
Więcej o: