Legionowo. Wybuch gazu. Zawaliły się trzy garaże. Nie żyje jedna osoba

Wczesnym wieczorem w Legionowie doszło do wybuchu gazu. W wyniku zdarzenia uszkodzonych zostało kilka garaży, a spod gruzów wydobyto ciało.
Zobacz wideo Kolizja w Olsztynie. Kierowca fiata zignorował czerwone światło

Po godzinie 19 w Legionowie przy ulicy Krasińskiego doszło do wybuchu butli z gazem propan-butan. W wyniku niebezpiecznego zdarzenia zawaliły się trzy garaże - dwa całkowicie, jeden częściowo, a pod gruzami uwięziona została jedna osoba.

- Informację o wybuchu gazu na terenie garaży otrzymaliśmy o godzinie 19:12. W wyniku wybuchu zawaliły się trzy garaże o betonowej konstrukcji i blaszanych dachach. Wybuchł również niewielki pożar, który został już ugaszony. Obecnie strażacy sprawdzają, czy pod gruzowiskiem są poszkodowani - relacjonował zaraz po zdarzeniu rzecznik legionowskiej straży pożarnej Łukasz Szulborski w rozmowie z TVN Warszawa.

Wybuch gazu w Legionowie. Spod gruzów wydobyto ciało ofiary

Po godzinie 20 rzecznik przekazał informację, że spod gruzowiska ratownicy zdołali wydobyć jedną osobę. Mężczyzna niestety nie przeżył.

- Została przygnieciona przez elementy konstrukcyjne garażu. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon - mówił Łukasz Szulborski. Informację potwierdziła też podkom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w rozmowie z lokalną Gazetą Powiatową.

Na miejscu obecnych było pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. Wciąż trwa przeszukiwanie gruzowiska oraz czynności w celu ustalenia przyczyn i dokładnego przebiegu zdarzenia.

Więcej o: