Warszawa. Setki chętnych na szczepienia. "Chcę mieć to jak najszybciej z głowy. Niedługo wakacje"

Niekorzystna aura w stolicy nie odstraszyła chętnych do szczepienia sie przeciw COVID-19 w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę". Mimo padającego deszczu przed punktem na placu Bankowym na swoją kolej w niedzielę czekają setki osób.

Strugi deszczu i chłodny, nieprzyjemny wiatr nie zniechęciły warszawiaków, którzy w niedzielny poranek zjawili się na placu Bankowym, by zaszczepić się bez zapisów. Długi wąż kolejki ciągnął się w niedzielę, podobnie jak w sobotę, aż do ulicy Orlej. Chroniąc się pod parasolami i kapturami na swoją kolej czekały setki warszawiaków.

Zobacz wideo Szczepienia w zakładach pracy opóźnione? Witucki: Pod koniec maja to będzie szczepienie "niedobitków"

"Przyszliśmy z mężem, bo mieszkamy niedaleko. Mamy wprawdzie wyznaczone terminy szczepienia, ale po pierwsze daleko, bo aż na Białołęce, a po drugie dopiero pod koniec maja. Tu i bliżej i szybciej" – mówi nam pani Barbara. - "Mój rocznik od wczoraj może rejestrować się na szczepienie. Sprawdziłem, że skierowanie już mam wystawione w systemie. Najpierw spróbuję tutaj, a jak się nie uda, to wtedy zapiszę się przez internet" - dodaje.

"Chcę zaszczepić się szczepionką jednodawkową, żeby mieć to jak najszybciej z głowy"

Pan Krzysztof czeka na swoją kolej z uśmiechem. "Chcę zaszczepić się szczepionką jednodawkową, żeby mieć to jak najszybciej z głowy. Niedługo przecież wakacje" – wyjaśnia.

Z pomocą moknącym w kolejce warszawiakom pośpieszył stołeczny ratusz. Na placu Bankowym pojawiły się miejskie autobusy, które służą jako poczekalnie. "Pogody nie zmienimy, ale dla czekających na szczepienie na pl. Bankowym podstawiliśmy trzy wyjątkowe poczekalnie. Jeden z autobusów jest przeznaczony dla osób po szczepieniu" - poinformował Warszawski Transport Publiczny na Facebooku.

Pierwszy dzień pracy mobilnego punktu szczepień okazał się wielkim sukcesem. W związku z dużym zainteresowaniem, w sobotę zaszczepionych zostało więcej chętnych niż zakładano - aż 1200 osób.

W niedzielę zainteresowanie także  było ogromne. "Na godzinę 13.30 zostało zaszczepionych 420 osób. Informujemy również, że kolejka osób oczekujących na szczepienie dzisiaj została zamknięta" – poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki na Twitterze.

Zaszczepić będzie się można także w poniedziałek, 3 maja. Mobilny punkt przed miejskim ratuszem i urzędem wojewódzkim czynny jest od godziny 10 do 18. W poniedziałek zaszczepić się będą mogły osoby w wieku 34 lat i starsze. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wymagane jest jedynie aktywne e-skierowanie.

Szczepienia wykonywane są jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. 

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: