Akcja szczepień w Warszawie. "Poczekalnie" w miejskich autobusach

W niedzielę m.in. w Warszawie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę". Przed punktem na pl. Bankowym chętni stoją w długiej kolejce. Mogą również poczekać w jednym z autobusów miejskich, które sprawują funkcję "poczekalni".

"W Warszawie wspieramy akcję 'Zaszczep się w majówkę' - przygotowaliśmy miejskie autobusy, aby pełniły rolę poczekalni. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, dziś wysłaliśmy kolejny autobus do pomocy" - poinformował Rafał Trzaskowski.

W Polsce trwa akcja "Zaszczep się w majówkę". Od soboty do poniedziałku każdy, kto ma aktywne skierowanie na szczepienie, może przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson przeciwko COVID-19 w jednym z 16 mobilnych punktów szczepień. W Warszawie można zaszczepić się przed Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w Warszawie, na pl. Bankowym 3/5.

Zobacz wideo Szczepienia w zakładach pracy opóźnione? Witucki: Pod koniec maja to będzie szczepienie "niedobitków"

Cztery punkty szczepień powszechnych w Warszawie

W kwietniu Rafał Trzaskowski zapowiedział, że 14 maja w Warszawie ruszą cztery punkty szczepień powszechnych. Największy z nich będzie zlokalizowany przy ul. Łazienkowskiej. Trzy pozostałe punkty będą na Białołęce, Targówku i w Wawrze - poinformował prezydent. Dokładnie punkty te zostaną zlokalizowane na stadionie Legii (ul. Łazienkowska 3), w hali sportowej OSiR Targówek (ul. Ossowskiego 25), w Białołęckim Ośrodku Sportu (ul. Strumykowa 21) oraz w Wawerskim Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a).

- Planujemy szczepienia 10 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Ale jeżeli będą szczepionki, będzie taka możliwość, to w niektórych punktach planujemy białe noce i szczepienia 24 godziny na dobę -  powiedziała wiceprezydentka Renata Kaznowska.

Więcej o: