Dwaj mężczyźni z bronią napadli na bank w Błoniu pod Warszawą. Poszukuje ich policja

W podwarszawskim Błoniu dwaj mężczyźni napadli na bank. Według RMF FM jeden z napastników oddał strzał, ale nikomu nic się nie stało. Policja poszukuje sprawców.

Chodzi Kasę Stefczyka przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego w Błoniu. Ok. godziny 12 do placówki weszło dwóch mężczyzn. Jak opisuje RMF FM, mieli maski. Napastnicy wyciągnęli broń i mieli sterroryzować pracowników. Stacja podaje, że oddano strzał w sufit, ale nie wiadomo, czy była to ostra amunicja. W trakcie rabunku nikt nie ucierpiał. 

Zobacz wideo Używali środków wybuchowych, by okradać bankomaty. Czterech mężczyzn przywłaszczyło w ten sposób nawet 1,5 mln złotych

Napad na bank w Błoniu. Policja szuka sprawców

"Gazeta Wyborcza" podaje, że po zabraniu pieniędzy złodzieje wsiedli do czarnego peugeota i odjechali w kierunku Brwinowa. - Na drogach zostały od razu wystawione posterunki blokadowe. Cały czas trwają też policyjne czynności na miejscu napadu. Będziemy ustalać dokładne okoliczności i przebieg tego zdarzenia - powiedziała "GW" Ewelina Gromek-Oćwieja, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. 

Jeden ze sprawców napadu jest krępej budowy ciała, drugi jest szczupły. - Apelujemy do wszystkich osób, które mogły być świadkami kradzieży, bądź mają wiedzę na ten temat, o kontakt z komisariatem policji w Błoniu. Zależy nam również na nagraniach z kamer samochodowych, które mogły ewentualnie zarejestrować moment zdarzenia - apeluje podinsp. Gromek-Oćwieja. 

Więcej o: