W Warszawie powstają cztery punkty masowych szczepień. Największy na stadionie Legii

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że 14 maja w Warszawie ruszą cztery punkty szczepień powszechnych. Największy z nich będzie zlokalizowany na stadionie Legii. - Być może uda się szczepić nawet 60 tysięcy warszawianek i warszawiaków tygodniowo - powiedział prezydent stolicy.

- Wszyscy chcemy powrócić do normalności. Żeby powrócić do normalności, oczywiście musimy opanować epidemię. Najlepszym sposobem jest przyspieszenie szczepień. My jesteśmy do tego gotowi od wielu tygodni - powiedział podczas środowej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

- Ponad miesiąc temu rządzący zwrócili się do samorządów o pomoc. O to, żeby byli gotowi do tego, żeby zorganizować jak najwięcej punktów masowych szczepień. I my przygotowaliśmy taki program "Warszawa szczepi", byliśmy gotowi otworzyć 13 punktów, byliśmy gotowi szczepić nawet 80 tysięcy osób tygodniowo. Niestety, dowiedzieliśmy się z konferencji pana premiera, że ten program będzie opóźniony. Dowiedzieliśmy się, że 19 kwietnia tylko jeden punkt będzie otwarty. Natomiast przygotowywaliśmy się dalej, rekrutowaliśmy ludzi, kupowaliśmy sprzęt - podkreślił prezydent Warszawy i dodał, że wygląda na to, że w mieście otwarte zostaną cztery punkty w połowie maja. - 14 maja, mamy nadzieję, że ta data się nie zmieni, że rządzący będą w stanie dostarczyć odpowiednią liczbę szczepionek, tak, że będziemy mogli program "Warszawa szczepi" rozpocząć i być może uda się szczepić nawet 60 tysięcy warszawianek i warszawiaków tygodniowo - powiedział samorządowiec.

Cztery punkty w Warszawie

Powstaną cztery punkty szczepień powszechnych. - Ten największy na stadionie Legii, gdzie powinno działać 30 zespołów. Stąd będziemy w stanie szczepić taką liczbę. Trzy pozostałe punkty będą na Białołęce, Targówku i w Wawrze - poinformował Trzaskowski. Dokładnie punkty te zostaną zlokalizowane na stadionie Legii (ul. Łazienkowska 3), w hali sportowej OSiR Targówek (ul. Ossowskiego 25), w Białołęckim Ośrodku Sportu (ul. Strumykowa 21) oraz w Wawerskim Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a).

- Planujemy szczepienia 10 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Ale jeżeli będą szczepionki, będzie taka możliwość, to w niektórych punktach planujemy białe noce i szczepienia 24 godziny na dobę - dodała wiceprezydentka Renata Kaznowska.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie warszawaszczepi.pl. Tam również trwa rekrutacja personelu do punktów szczepień.

Więcej o: