Wyszków. Ciągnik sam jeździł po polu. Dwukrotnie przejechał po 80-latku

Policjanci poinformowali o wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Wyszkowie. Starszy mężczyzna zasłabł i wypadł z ciągnika. Pojazd sam jeździł po polu ze skręconymi kołami, w wyniku czego dwukrotnie przejechał po 80-latku.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie (w województwie mazowieckim) przed godziną 13:00 w poniedziałek 19 kwietnia otrzymali zgłoszenie o wypadku. Doszło do niego podczas prac polowych na terenie gminy Brańszczyk.

Zobacz wideo Waldemar Buda zapowiada wyrównania do dopłat dla rolników

Wypadek podczas prac rolniczych w Wyszkowie. Ciągnik jeździł sam po polu

Na miejsce skierowani zostali policjanci z Długosiodła oraz technik kryminalistyki. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepką 80-latek chciał schylić się po butelkę wody. Niestety mężczyzna zasłabł, stracił równowagę i wypadł z maszyny rolniczej na pole, na którym wykonywał prace.

Traktor nie zatrzymał się, tylko samoistnie jeździł po polu ze skręconymi kołami. Z tego powodu ciągnik dwukrotnie przejechał po 80-latku, który leżał na ziemi. Pomoc wezwali sąsiedzi, mieszkający około 600 metrów od zdarzenia. Świadkowie przybiegli na pole, zatrzymali maszynę i udzielili rolnikowi pierwszej pomocy. Traktorzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Czas od wiosny od jesieni to okres wzmożonych prac rolniczych, podczas których dochodzić może do wypadków. "Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności, niejednokrotnie może skończyć się tragicznie (...). Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu czy powrotu z pola" - przypominają funkcjonariusze z Wyszkowa.

Więcej o: