Tragiczny wypadek na trasie S8. Ciężarówka stanęła w płomieniach

Wypadek na trasie S8 w kierunku węzła Konotopa w Warszawie. Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, w pobliżu ul. Powstańców Śląskich samochód osobowy zderzył się z ciężarówką, której naczepa uległa później zapłonowi. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej.

Jak przekazał reporter tvnwarszawa.pl, do wypadku doszło na wysokości miejsca, w którym trasa S8 przebiega pod wiaduktem ulicy Powstańców Śląskich. Jak dodał, trasa S8 w kierunku Poznania jest całkowicie zablokowana, a korek sięga już kilku kilometrów.

Wypadek na trasie S8Wypadek na trasie S8 Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl

Warszawa. Wypadek na trasie S8. Nie żyje kierowca samochodu ciężarowego

Gaszenie naczepy samochodu ciężarowego jeszcze się nie zakończyło.

Stołeczna straż pożarna poinformowała, że wypadku śmierć poniósł kierowca samochodu ciężarowego. 

- Mieliśmy do czynienia z awarią, prawdopodobnie pękniętą oponą w tirze. W wyniku tego tir dopchnął jedno auto osobowe do bariery - kierowca z tego auta jest pod opieką pogotowia ratunkowego, ale bez większych obrażeń. Tir uderzył także w w bariery energochłonne, kierowca wypadł z kabiny i poniósł śmierć na miejscu - powiedział w rozmowie tvnwarszawa.pl Łukasz Płaskociński ze KM PSP w Warszawie. Jak dodał, bariery energochłonne spadły na dwa inne pojazdy - ich kierowcy są pod opieką służb medycznych. 

Zobacz wideo Podwójna ciągła i zakręt, a 24-latek i tak wyprzedził trzy ciężarówki na S8
Więcej o: