Karolina Gałecka nie będzie już rzeczniczką stołecznego ratusza. "Przyszedł czas na kolejne wyzwania"

Karolina Gałecka od poniedziałku nie będzie pełnić już funkcji rzeczniczki prasowej stołecznego ratusza. Na tym stanowisku zastąpi ją Monika Beuth-Lutyk, która od sześciu lat była rzeczniczką dzielnicy Ochota.

"16 kwietnia jest moim ostatnim dniem pracy w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy" - poinformowała w mediach społecznościowych dotychczasowa rzeczniczka Karolina Gałecka.

Jak dodała, "po uporządkowaniu polityki informacyjnej miasta przyszedł czas na kolejne wyzwania". Zaznaczyła, że "pozostaje w w strukturach miejskich, kontynuując pracę na rzecz prezydenta Rafała Trzaskowskiego".

Gałecka podziękowała za pomoc i wsparcie m.in. prezydentowi miasta, wiceprezydentom, dyrektorom miejskich biur oraz jednostek. Osobne podziękowania skierowała do mediów.

"Drodzy Dziennikarze, pracowaliśmy razem wiele lat, dlatego dzisiaj nie mogę Wam nie podziękować za te lata współpracy. Dzięki Wam moja praca nie była pracą tylko hobby. Dziękuję Wszystkim Redakcjom i nie mówię żegnajcie, tylko do widzenia" - napisała.

Karolina Gałecka rzeczniczką ratusza oraz wicedyrektorką w Biurze Marketingu Miasta została w marcu ub.r., zastępując Kamila Dąbrowę. Wcześniej pracowała jako rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Zobacz wideo PiS oskarżył KO o podporządkowywanie się władzy kościelnej, padły słowa o biskupie - mobberze i alkoholiku. Tak pozbawiono Głódzia honorowego obywatelstwa Warszawy

Karolina Gałecka nie będzie już rzeczniczką ratusza. Zastąpi ją Monika Beuth-Lutyk 

Nową rzeczniczką od poniedziałku 19 kwietnia zostanie Monika Beuth-Lutyk, wcześniej rzeczniczka Ochoty, Woli i Ursynowa.

"Warszawianka, politolożka i specjalistka public relations, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje w samorządzie od 1999 r. Zawsze związana z biurem prasowym, zajmowała się nie tylko relacjami z mediami, ale także m.in. konsultacjami społecznymi, budżetem obywatelskim i różnymi formami dialogu z mieszkańcami" - tak o nowej rzeczniczce pisze stołeczny ratusz.

Arcybiskup GłódźRada Warszawy odebrała honorowe obywatelstwo abp. Sławojowi Leszkowi Głódziowi

Więcej o: