Zmiany w organizacji szczepień w szpitalu na Stadionie Narodowym. "Szczepionki nie zabraknie"

Punkt szczepień w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym wprowadza zmiany w organizacji, aby zminimalizować kolejki. Osoby, które przyjdą na szczepienie za wcześnie, będą proszone o opuszczenie szpitala i ponowne przybycie o wyznaczonej godzinie.

Od środy 7 kwietnia wprowadzona została zmiana w organizacji procesu szczepień w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym - poinformował w komunikacie na stronie internetowej Szpital Narodowy.

"Obsługa punktu szczepień będzie weryfikować godzinę, na którą wpisana jest osoba zgłaszająca się na szczepienie i będzie ona kierowana do punktu rejestracji dokładnie o tej godzinie. Osoby, które pojawią się w punkcie szczepień przed wyznaczoną godziną, będą proszone o pojawienie się o godzinie wskazanej w potwierdzeniu szczepienia" - czytamy.

Zobacz wideo Szczepienia poza kolejnością w Rzeszowie? NFZ wszczyna postępowanie wyjaśniające

Zmiany w organizacji szczepień na Stadionie Narodowym. Wszystko przez kolejki

Jak tłumaczą organizatorzy szczepień, zmianę wprowadzono, ponieważ przychodzące zbyt wcześnie osoby powodowały tworzenie się kolejek i niepotrzebny stres u osób, które przybyły na właściwą godzinę. Punkt działa codziennie w godzinach od 8 do 20, a mimo to przed bramami PGE Narodowego przed godziną 8 tworzyła się ponad 200-osobowa kolejka. Osoby przyjeżdżające na szczepienie pojawiały się z cztero-, a nawet sześciogodzinnym wyprzedzeniem.

Kolejka na Stadionie NarodowymSzczepienia na Stadionie Narodowym. Kilkaset osób w kolejce, bójka i wyzwiska

Obsługa punktów szczepień apeluje o zgłaszanie się na szczepienie dokładnie o wyznaczonej godzinie.

"Gwarantujemy, że szczepionki nie zabraknie dla żadnej zapisanej na dany dzień osoby, a pojawienie się wcześniej nie sprawi, że szczepionkę przyjmie się przed wyznaczoną godziną. Wręcz przeciwnie, takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i w skrajnych przypadkach może powodować spowolnienie pracy punktu szczepień"  - czytamy w komunikacie.

Punkt szczepień na PGE Narodowym szczepi dziennie 3 000 osób i jego wydajność rośnie - wkrótce osiągnie docelowe 10 000 osób dziennie.

Więcej o: