Warszawa. Rafał Trzaskowski: 19 kwietnia otworzymy 13 punktów szczepień masowych. Jeden na stadionie Legii

"19 kwietnia otworzymy 13 miejskich punktów szczepień masowych przeciw COVID-19; centralnym miejskim punktem będzie stadion Legii Warszawa" - poinformował we wtorek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Miasto zamierza w swoich punktach szczepić 80 tys. osób tygodniowo.

Rafał Trzaskowski poinformował we wpisie na Facebooku, że miejskie punkty szczepień masowych znajdą się w 10 dzielnicach: na Białołęce, Targówku, Woli, Żoliborzu, Ursynowie, Wilanowie, Pradze-Północ, Mokotowie, w Wawrze i Śródmieściu.

Zobacz wideo Ile osób zostało zaszczepionych w Warszawie w weekend? Wiceprezydent Kaznowska: Myślę, że ta liczba wynosi równe „zero”

Masowe szczepienia w Warszawie - pełna lista punktów szczepień

"3 z punktów znajdować się będą w lokalach na stacjach metra: ks. Janusza, Dworzec Wileński i Trocka. Uruchomimy też specjalną linię autobusową 901 kursującą między Dworcem Centralnym a stadionem Legii, który będzie centralnym punktem szczepień. Wszystko jest pomyślane tak, by do każdego z punktów można było się bez problemu dostać transportem publicznym" - napisał prezydent Warszawy.

W komentarzu do wpisu dodał pełną listę punktów. Poza stadionem Legii i lokalami w metrze to: 

  • trzy hale sportowe przy SP 388, SP 267 i 137 LO, 
  • Przychodnia Mokotów przy ul. Wiertniczej, 
  • Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy", 
  • Białołęcki Ośrodek Sportu przy ul. Strumykowej, 
  • szkoła podstawowa nr 319, 
  • szpital przy ul. Stępińskiej,
  • Ośrodek Kultury przy ul. Żegańskiej.

#WarszawaSzczepi. Powstaje strona internetowa dedykowana szczepieniom w Warszawie

Ponadto, jak wskazał Trzaskowski, w ramach akcji #WarszawaSzczepi uruchomiona zostanie specjalna strona internetowa, za pośrednictwem której władze miasta będą przekazywać mieszkańcom informacje o punktach, godzin ich pracy i wszelkich zmian. - Punkty nie będą w żaden sposób powiązane z miejscem zamieszkania czy zameldowania, nie będzie rejonizacji, zatem wybór konkretnego punktu będzie należał wyłącznie do Was - wyjaśnił mieszkańcom.

- Również za pośrednictwem tego serwisu prowadzić będziemy rekrutację personelu do obsługi punktów. To jedno z najważniejszych stojących przed nami wyzwań - zaznaczył prezydent miasta.

Trzaskowski podkreślił, że do tej pory miasto zorganizowało w stolicy najwięcej punktów szczepień spośród wszystkich samorządów w kraju – 59 punktów w przychodniach. "Docelowo zamierzamy we wszystkich miejskich punktach szczepić 80 tys. osób tygodniowo" – zadeklarował.

“Jeśli tylko szczepionki będą zapewnione - Warszawa będzie gotowa”

"Akcja #WarszawaSzczepi to gigantyczne wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy z miastem współpracują w jej przygotowaniu. Szczególne podziękowania należą się naszej spółce Metro Warszawskie, a także władzom Legia Warszawa, której stadion, jak już wspomniałem, będzie centralnym punktem szczepień - dziennie będziemy tam szczepić po kilka tysięcy osób" - napisał prezydent Warszawy.

Jak zastrzegł, "podstawowym warunkiem powodzenia całej operacji jest zapewnienie przez rząd odpowiedniej liczby dawek szczepionki". "Nie możemy wykluczyć, że czeka nas jeszcze niejeden "błąd systemu"… Ale musimy być dobrej myśli. Jeśli tylko szczepionki będą zapewnione - Warszawa będzie gotowa" - dodał.

PAP, Autorka: Agnieszka Ziemska 

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: