Zderzenie dwóch aut i dwóch ciężarówek niedaleko Rudzienka. Trzy osoby nie żyją

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem niedaleko miejscowości Rudzienko w powiecie otwockim. W wyniku zderzenia dwóch aut i dwóch ciężarówek zginęły trzy osoby. Jedna została ranna.

Do wypadku doszło w sobotę ok. godz. 19.30 na drodze krajowej nr 50 między miejscowościami Rudzienko i Grębiszew na Mazowszu.

Tragiczny wypadek na Mazowszu

Zderzyły się dwa samochody osobowe oraz dwie ciężarówki. Zginęły trzy osoby, jedna trafiła do szpitala. Strażacy musieli wydobyć ofiary zakleszczone w pojazdach. Ze zdjęć udostępnionych przez OSP Zamienie widać, że w wyniku wypadku osobówki zostały w zasadzie całkowicie zniszczone. 

Jak mówił w TVN24 mł. asp. Rafał Rutkowski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, "jeden pojazd osobowy i jeden pojazd ciężarowy poruszały się w kierunku powiatu otwockiego, natomiast drugi pojazd osobowy i ciężarowy poruszały się w przeciwnym kierunku".

Rudzienko. Zderzenie czterech pojazdów

- Zdecydowanie możemy mówić o zderzeniu czołowym, ale z uwagi, że są to cztery pojazdy, to trajektoria samego zdarzenia i przemieszczania się pojazdów na pewno będzie wyjaśniana i analizowana przez policjantów - zaznaczył.

Z informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że utrudnienia mogą potrwać nawet do około północy.

Zobacz wideo Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy
Więcej o: