ZTM Warszawa zawiesza niektóre linie. Powodem powrót do nauczania zdalnego

Warszawa zawiesza niektóre linie autobusowe ze względu na powrót najmłodszych uczniów do nauczania zdalnego. Zarząd Transportu Miejskiego postanowił wstrzymać pięć szkolnych linii autobusowych od poniedziałku 22 marca. W kilku miejscach zmienią się także rozkłady jazdy.
Zobacz wideo Konieczny o trzeciej fali wirusa: Sytuacja jest bardzo niestabilna

W czwartek 18 marca na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego pojawił się komunikat dotyczący zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od poniedziałku 22 marca. Decyzja była podyktowana ogłoszonym dzień wcześniej powrotem do nauki zdalnej dla najmłodszych uczniów klas podstawowych.  

ZTM wprowadza zmiany z powodu zamknięcia szkół. Jakie? 

Pierwszą ważną zmianą jest zawieszenie funkcjonowania linii: 304, 320, 323, 332 oraz 379. Są to linie szkolne, które w świetle nowych obostrzeń zostają tymczasowo wstrzymane z powodu braku pasażerów. Zmiany w komunikacji będą obowiązywały do odwołania. Dodatkowo, w dni powszednie linia 153 nie będzie wykonywała podjazdów do przystanku Czerwonych Beretów. Linie 163 i 164 nie będą natomiast podjeżdżały do pętli Powsinek.  

W związku z tym, iż kurs linii 320 został zawieszony w dni powszednie, linia 154 będzie wykonywać dodatkowe kursy na trasie: STARE BEMOWO - Radiowa - FORT RADIOWO - Radiowa - Kaliskiego - … - P+R AL.KRAKOWSKA. Ponadto w dni powszednie linia 201 zostanie wycofana z ul. Żołnierzy Wyklętych. Autobusy tej linii zostaną skirowane bezpośrednio ul. Powstańców Śląskich w obydwu kierunkach. Od dnia 22 marca kursowanie linii 153, 154, 163, 164 i 201 będzie odbywało się na podstawie specjalnych rozkładów jazdy. Zawieszone zostaną przystanki:  

  • WSPÓŁCZESNA 03; 
  • JURANDA ZE SPYCHOWA-SZKOŁA 04; 
  • SZUMIĄCYCH TRAW 01; 
  • POWSINEK 03 i 04; 
  • SARMACKA 01. 

Nowe obostrzenia w całym kraju. Zamknięte m.in. hotele i obiekty sportowe

W związku z wprowadzonymi przez ministra zdrowia obostrzeniami, w całym kraju panują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte zostały między innymi hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe. Jedną z ogłoszonych decyzji było także przejście dzieci z klas I-III szkół podstawowych na nauczanie zdalne. 

Więcej o: