Ktoś wybił szybę w bistro Kuchnia Konfliktu. Lokal wspierający uchodźców prosi o pomoc

W nocy ktoś wybił szybę w lokalu Kuchnia Konfliktu, w którym pracują uchodźcy i uchodźczynie. "Regularnie ktoś zdziera naklejki z hasłami 'refugees welcome', ale czegoś takiego jeszcze nie było" - piszą i proszą o pomoc w zbiórce na naprawę.
Zobacz wideo Ochojska: Wpływamy negatywnie na życie ludzi w najuboższych krajach

"Dziś w nocy nieprzyjazny gość postanowił wybić nam szybę cegłówką" - poinformował lokal Kuchnia Konfliktu w mediach społecznościowych. Jak napisano, regularnie zdarza się, że ktoś zdziera lub zamalowuje naklejki z hasłami 'refugees welcome' (z ang. "uchodźcy są mile widziani" - red.), ale  "czegoś takiego jeszcze nie było".

Lokal prosi o wsparcie w zakupie nowej witryny i "jeśli starczy środków również rolety antywłamaniowej". Jak informuje lokal, w "obecnej sytuacji pandemicznej" nie ma wystarczających środków na naprawę, a "sprawa jest pilna".

Inicjatywa Kuchnia Konfliktu działała najpierw sezonowo jako foodtruck nad Wisłą, a od 2018 roku w lokalu na ul. Wilczej. W czasie pandemii lokalowi groziło zamknięcie, jednak udało się go uratować i obecnie działa jako bistro-sklep. Lokal współtworzą uchodźcy i uchodźczynie. Ma on dawać "wsparcie w budowaniu poczucia bezpieczeństwa" oraz "szansę podzielenia się znakomitą kuchnią" z różnych stron świata.

Więcej o: