Marek Szolc, warszawski radny Koalicji Obywatelskiej, ma przejść do Lewicy

Marek Szolc z Koalicji Obywatelskiej, radny Warszawy, ma przejść do Wiosny Roberta Biedronia. O zmianie ugrupowania przez polityka Nowoczesnej poinformował serwis polsatnews.pl
Zobacz wideo Lubnauer: "Koalicja 276" ma być koalicją posprzątania po PiS-ie

Marek Szolc jest z wykształcenia prawnikiem i pełni funkcję sekretarza warszawskiej Nowoczesnej. W poprzedniej kadencji Sejmu, był doradcą do spraw ochrony środowiska Klubu Poselskiego Nowoczesna. Skończył prawo polskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i francuskie na Université de Poitiers.

Marek Szolc opuści Nowoczesną, przejdzie do Wiosny Biedronia

Dziennikarze polsatnews.pl dowiedzieli się, że Marek Szolc oficjalnie ogłosi przejście do partii Wiosna na początku tygodnia. Tym samym polityk Nowoczesnej zostanie drugim - po Agacie Diduszko-Zyglewskiej - radnym ugrupowania Roberta Biedronia w stołecznej radzie. Marek Szolc planuje pozostać w klubie radnych Koalicji Obywatelskiej.

To kolejne odejście z Nowoczesnej, po Joannie Scheuring-Wielgus i Pawle Krutulu

W 2019 roku, dwóch polityków Nowoczesnej zmieniło barwy partyjne. Socjolożka i działaczka społeczna Joanna Scheuring-Wielgus oraz Paweł Krutul, były wiceprzewodniczący Nowoczesnej w województwie podlaskim postanowili przejść do Wiosny Roberta Biedronia.

Ich nazwiska pojawiły się na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Joanna Scheuring-Wielgus kandydowała do PE z 2. miejsca w okręgu nr 4 (Warszawa), a Paweł Krutul z 4. miejsca w okręgu nr 3 (województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie).

Więcej o: