Szpital wojskowy na Okęciu przyjął pierwszych pacjentów. "56 łóżek z możliwością zwiększenia do 250"

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że tymczasowy szpital wojskowy w bazie lotniczej na Okęciu, w Warszawie, przyjął pierwszych pacjentów chorujących na COVID-19.

"Tymczasowy szpital wojskowy w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego na warszawskim Okęciu przyjął już pierwszych pacjentów zakażonych koronawirusem" - napisał szef MON na Twitterze. Jak dodał, w szpitalu przygotowanych jest w sumie 56 łóżek dla chorych, z możliwością natychmiastowego zwiększenia ich liczby do 250.

Zobacz wideo Ratownik medyczny: Cały czas doświadczamy strachu o swoje życie

Epidemia koronawirusa w Warszawie. Szpital na Okęciu już działa

Szpital w bazie lotniczej na warszawskim Okęciu to filia Wojskowego Instytutu Medycznego. Jest wyposażony w pełne zaplecze diagnostyczne. Szpital powstał według koncepcji wypracowanych podczas misji polskich lekarzy wojskowych we włoskim Bergamo oraz w Armii Stanów Zjednoczonych.

W szpitalu będzie pracować wykwalifikowany, wojskowy personel medyczny. Opiekę nad chorymi będą sprawować także lekarze z warszawskiego szpitala przy ulicy Szaserów i studenci z wydziału wojskowo-lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Więcej o: