Rafał Trzaskowski zakażony koronawirusem. "Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest zakażony koronawirusem. Samorządowiec przekazał tę informację w piątek wieczorem na Twitterze. Kilka godzin wcześniej poinformował, że ze względu na pozytywny wynik żony pracuje zdalnie i jest na kwarantannie.

"Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie!" - napisał w piątek przed godz. 18 na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zaledwie kilka godzin wcześniej ogłosił, że ze względu na chorobę żony - Małgorzaty - przebywa na kwarantannie. "Na razie jestem zdrowy - test robiłem wczoraj. Pracuję zdalnie" - pisał przed godz. 11.

Zobacz wideo Nowe obostrzenia od 15 marca w woj. lubuskim i mazowieckim. Na razie regulacje będą obowiązywały do 28 marca

Koronawirus. Lockdown w woj. mazowieckim

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek przed południem, że ostatniej doby w Polsce zarejestrowano 18 775 zakażeń koronawirusem (w tym ponad 1,3 tys. w Warszawie). Zmarło 351 osób.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w czwartek, że od 15 marca zostaje wprowadzony lockdown w województwach mazowieckim i lubuskim. W ostatnich dniach w tym regionach odnotowano tygodniowo średnio 47 przypadków zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. Średnia krajowa to 37.

W tych województwach zamknięte będą hotele, obiekty kulturalne - w tym kina, teatry i galerie sztuki, obiekty sportowe, w tym baseny i sauny, ograniczona będzie też działalność galerii handlowych. Nauczanie w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie odbywało się w trybie hybrydowym.

Od poniedziałku lockdown będzie tym samym obowiązywał łącznie w czterech województwach - oprócz mazowieckiego i lubuskiego także w warmińsko-mazurskim i pomorskim.

Więcej o: